18 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Kalenji Kiprun LD i SD po odejściu od dzielenia na pronatorów i neutralnych.


Mamy wreszcie okazję „obmacać” i wkrótce obiegać buty które kończą (przynajmniej w przypadku Kalenji) romans z podziałem na pronatorów i neutralnych (odsyłam do Rewolucja idzie od Kalenji).

Obydwa modele SD i LD nie odchodzą od jakiejś formy stabilizowania (zwłaszcza model LD). Okalający piętę plastikowy kołnierz w modelu LD (obecny także w poprzednim modelu w obydwu wersjach: Pronation i Neutral) zdecydowania poprawia stabilność ale i podnosi twardość buta.

kiprunld 1

kiprunld 2

Myślący „starymi” kategoriami biegacz zapyta się pewnie:
– Czyli Kalenji nie robi butów dla długich treningów dla biegaczy neutralnych?

Odpowiedź brzmi prawdopodobnie:

Uważamy, że taka konstrukcja i taki stopień stabilizowania jaki
proponujemy w modelu LD jest optymalny dla każdego typu biegacza.
Jeżeli jednak założysz te buty i poczujesz, że nie czujesz się w nich
komfortowo – nie kupuj ich.

kiprunsd 1

kiprunsd 2

W modelu SD plastikowa konstrukcja ciągnąca się od środka stopy do palców jest znacznie większa niż w poprzedniej wersji co sprawia, że but staje się znacznie sztywniejszy ale może i bardziej dynamiczny.

Więcej szczegółów, ale co najważniejsze i odpowiedzi na to dlaczego Kalenji zdecydowało się na takie rozwiązania mamy nadzieję dowiedzieć się od Oliviera Webera, głównego inżynier odpowiedzialnego za konstrukcję tych modeli, którego przepytamy podczas trwającego w dniach 20-21 stycznia Kalenji Press Camp.

Konkurs

A tymczasem mamy dla was konkurs, w którym dla zwycięzców (kobiety i mężczyzny) mamy do wyboru: Kalenji Kiprun LD lub SD.

W ciągu dwóch dni, 20 – 21 stycznia zadajemy wam zagadki. Inaczej niż ostatnio, pytania nie będą zadawane za pośrednictwem SnapChata ale bezpośrednio przez YouTube, oraz na bieganie.pl. Najlepiej zasubskrybować kanał Bieganie.pl

Odpowiedzi prosimy udzielać za pośrednictwem poniższego formularza.

Formularz konkursowy znajdziecie poniżej.

Możliwość komentowania została wyłączona.