1 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Jerzy Skarżyński ambasadorem marki ASICS w Polsce


Jerzy Skarżyński,  były czołowy polski maratończyk i reprezentant Polski, trener, działacz sportowy oraz autor popularnych książek o bieganiu został ambasadorem marki ASICS w Polsce.  W ramach współpracy będzie merytorycznie wspierał biegaczy udzielając im wskazówek dotyczących treningu i startów w zawodach, podkreślając rolę sprzętu sportowego w bezpiecznym uprawianiu sportu i poprawianiu swoich wyników. Jerzy Skarżyński wspólnie z Henrykiem Paskalem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych, tworzy zespół ekspertów firmy ASICS.

Barcelona 1991

Jerzy  Skarżyński jest bardzo ważną postacią w polskim środowisku biegowym. Swoją pozycję eksperta zawdzięcza bogatej karierze zawodniczej, trenerskiej oraz umiejętności przystępnego pisania o bieganiu. Z jego książek, m.in. „Biegiem przez życie” oraz  „Maraton i ultramaratony”, inspirację do treningów i poprawiania rekordów życiowych czerpie wielu biegaczy. 
W swojej karierze wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych oraz stawał na podium mistrzostw kraju w maratonie. Legitymuje się imponującym rekordem życiowym na dystansie 42,195km – 2:11:42 (1986), oraz 10 000 m – 28:33:36 (1984). W 1987 roku odbył studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i uzyskał zawodowy tytuł trenera lekkiej atletyki. 

DSCN2663

Bardzo cieszę się, że dołączam do grona ambasadorów marki ASICS. Tak naprawdę to mój powrót do współpracy z tą firmą, ponieważ początki moich kontaktów z centralą w Japonii datują się na lata osiemdziesiąte. Już wtedy otrzymywałem sprzęt ASICS, w którym trenowałem i startowałem w zawodach. Najlepszą rekomendacją dla tej marki jest fakt, że sporą część z ponad 150 tysięcy kilometrów, które przebiegłem do dzisiaj, pokonałem właśnie w butach ASICS a moje stawy są ciągle w doskonałym stanie. Mimo zakończenia w 1993 roku kariery wyczynowej ciągle biegam. Od 1996 roku biorę udział w MP Weteranów i kilkakrotnie zostałem mistrzem i rekordzistą w tych zawodach. Jestem również medalistą Mistrzostw Europy Weteranów w kategoriach M 45, M 50 i M 55. Jako ambasador marki będę promował uprawianie biegania w świadomy i odpowiedzialny sposób, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką odgrywa właściwy dobór sprzętu sportowego do potrzeb każdego biegacza. – powiedział Jerzy Skarżyński.  
Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać Jerzego Skarżyńskiego wśród ambasadorów naszej marki. To szczególna postać dla całego środowiska biegowego w Polsce, ceniona przez sportowców za sportowe dokonania, wiedzę i umiejętność przystępnego przekazywania odbiorcom swoich doświadczeń zawodniczych i trenerskich. Budując zespół ekspertów ASICS stawiamy sobie za cel edukację biegaczy oraz osób planujących rozpocząć przygodę z bieganiem w zakresie właściwego doboru sprzętu sportowego i planów treningowych. To nasz kolejny projekt w tym obszarze – na początku roku udostępniliśmy aplikację treningową MY ASICS, którą biegacze mogą znaleźć m.in. na Facebooku  oraz w swoich smartfonach. Dzięki takim działaniom firma ASICS towarzyszy biegaczom w ich drodze do doskonałości. – powiedział Sebastian Sumisławski, Sales Country Manager, ASICS Polska.  

fukuoka

W 2007 roku Prezydent Szczecina Piotr Krzystek za „dotychczasowe osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej, niestrudzone propagowanie zdrowego stylu życia oraz społecznikowską pasję, przynoszącą konkretne, wymierne rezultaty” przyznał Jerzemu Skarżyńskiemu honorowy tytuł Ambasadora Szczecina, natomiast w 2011 roku Polski Komitet Olimpijski przyznał mu nagrodę Fair Play „za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu”.

Możliwość komentowania została wyłączona.