6 grudnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

GEL-EXCEL 33 2 – już w Polsce. Spróbuj sam, jak naturalny może być ruch Twoich stóp!


ASICS stworzył nową, rewolucyjną technologię FluidAxis, która pozwala wykorzystać potencjał naturalnego ruchu stawu podskokowego. Pierwszym modelem obuwia biegowego z rozwiązaniem FluidAxis, który już pojawił się na polskim rynku jest  GEL-EXCEL 33 2. Buty można zakupić w "Sklepie Biegacza" i Centrum Biegowym ERGO w Warszawie. a także w "Świecie Biegacza" w Poznaniu.
Druga edycja udanego modelu GEL-EXCEL 33 oznacza kontynuację we wprowadzaniu innowacji w technologii, która pomaga biegaczom poruszać się naturalnie.

T315Q_4791_normal.png

GEL-EXCEL33 2 to buty z rewolucyjną technologią FluidAxis, którą można rozpoznać po głębokim wcięciu w dolnej części podeszwy. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest bardziej naturalny ruch stawu podskokowego. W podeszwie buta znajduje się również rewolucyjny system Propulsion Trusstic. Naśladując powięź podeszwy w łuku twojej stopy wspiera ją w taki sposób, aby napędzać biegacza z każdym jego krokiem. Buty zawierają również technologię Full Length Guidance Line, która sprzyja bardziej efektywnemu biegowi, zapewniając optymalne przetaczanie stopy od pięty do palców. 
FluidAxis to technologia, która pozwala biegać bardziej naturalnie, wykorzystując anatomiczne cechy stopy. Model GEL-EXCEL33 2, który obecnie wprowadzamy na polski rynek nie oznacza butów minimalistycznych. Pokonywanie kolejnych kilometrów w tych butach jest bezpieczne dzięki zastosowaniu żelowej wkładki, która jest znakiem rozpoznawczym marki ASICS na całym świecie.  Myślę, że buty z tak innowacyjnym rozwiązaniem jak FluidAxis są bardzo interesującą propozycją dla każdego biegacza” – powiedziała Tanja Stankovic-Lipinicka, Marketing Manager w firmie ASICS Polska. 
Do tej pory wszystkie buty do biegania projektowano dookoła górnej i dolnej części kostki. 

FluidAxis_02_normal.JPG    FluidAxis_01_normal.JPG

Jednak stopy biegacza nie podnoszą się jedynie z góry na dół, tak jak otwiera i zamyka się laptopa. Zazwyczaj obracają się w różnych kierunkach. Staw podskokowy umożliwia ruchy na boki, pronację (naturalny ruch stopy do wewnątrz) i supinację (ruch stopy do zewnątrz). Ruchy te, wspólnie z kostką sprawiają, że stopa porusza się w sposób naturalny. 
Biorąc pod uwagę powyższe fakty ASICS całkowicie przeprojektował but w taki sposób, aby doskonale współpracował ze stawem podskokowym. Osiągniecie tego efektu było możliwe, dzięki wykorzystaniu bardziej innowacyjnego rozwiązania FluidAxis, która pozwala stopie błyskawicznie dostosować się do naturalnego ruchu. 
Simon Bartold, sportowy podiatra i międzynarodowy konsultant ASICS ds badań tak komentuje nową technologię FluidAxis: FluidAxis to zupełnie nowy pomysł w dziedzinie konstruowania butów do biegania.   Obecnie żaden inny producent, oprócz firmy ASICS, projektując obuwie sportowe nie bierze pod uwagę stawu podskokowego, który stanowi najważniejsze połączenie w całej stopie. Nowe rozwiązanie oznacza przełom w projektowaniu butów do biegania ponieważ pozwala każdej części buta przystosować się do naturalnego ruchu stopy biegacza.

T315Q_4791.png

Dr Matthias Marquardt, ekspert specjalizujący się w bieganiu naturalnym: Warto pamiętać, że to mięśnie najlepiej stabilizują stopę – ale tylko dzięki jej naturalnemu ruchowi. FluidAxis stwarza swobodę w dolnej części kostki i aktywuje mięśnie do skutecznej pronacji.

Jan Frodeno, złoty medalista w triathlonie z Pekinu: Dla mnie, kolekcja ASICS33 to idealna propozycja dodatkowych butów treningowych. Można na własne oczy zobaczyć, jak naturalnie porusza się w nich stopa i cały czas czuć się komfortowo, w każdej sytuacji. Buty z kolekcji ASICS33 są tak wygodne, ze noszę je nawet w czasie wolnym.
Buty z technologią FluidAxis są dostępne w następujących sklepach ASICS Runnig Expert:

Centrum Biegowe ERGO
al. Jana Pawła II 61 lok. 207 
01-031 Warszawa 
tel.: (+48) 796 549 256 
e-mail: info@ergo-sklep.pl
"Sklep Biegacza"
ul. Hanki Czaki 4
 01-588 Warszawa 
tel. (22) 865 45 24 
warszawa@sklepbiegacza.pl

"Świat Biegacza"
ul. Kanałowa 5 
60-709 Poznań 
tel. (61) 869 90 68 
sklep@swiatbiegacza.pl