14 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Buty, które obiegły Polskę dookoła – Reebok One Cushion


ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Portale i magazyny biegowe pełne są różnego rodzaju testów, recenzji i porównań sprzętu dla biegaczy. Niektóre z nich są bardzo powierzchowne, niektóre nieco bardziej rzetelne. Zazwyczaj testerzy przebiegają w danym obuwiu kilkadziesiąt kilometrów, czasem trochę ponad 100. Tym razem jednak było inaczej. Reebok One Cushion przeszły test ekstremalny, w trakcie którego pokonały ponad 2000 km, obiegając Polskę dookoła.
Część z Was słyszała na pewno o akcji „Biegiem Przez Świat”. Jej bohater, Karol Dzieciątko, w ciągu miesiąca przebiegł Polskę dookoła, pokonując łącznie ponad 2000 km. W tym morderczym wysiłku towarzyszyły mu buty Reebok One Cushion. Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił po swoim biegu, na spokojnie ocenił nowe obuwie biegowe Reebok. I jest to chyba najbardziej wiarygodna recenzja, jaką możecie znaleźć.

Co mówi Karol?

– Buty Reebok One Cushion recenzję wystawiły sobie same. Poniosły mnie przez 2013 km. Co prawda były to dwie pary, ale robiąc 60-70 km dzień w dzień, nie oczekiwałbym od butów wytrzymania więcej niż 1000 km – zaczyna swoją recenzję. – Miałem okazję biegać w nich na bardzo różnych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. Zawsze spisywały się bez zarzutu, ale nie mam wątpliwości, że twarde podłoże to ich prawdziwy żywioł. To idealne buty dla biegaczy ulicznych – twierdzi bohater akcji „Biegiem Przez Świat”.
Karol zwraca również uwagę na uniwersalność butów Reebok One Cushion:

– Amortyzację mogę ocenić na 13 w skali od 1 do 10. Po 2000 km nie miałem żadnych problemów z kolanami. To najmocniejsza strona tych butów – mówi. – Po zakończeniu mojego biegu dookoła Polski przetestowałem je jednak jeszcze na szybszych treningach. I o dziwo dają radę także na setkach, dwusetkach czy podczas szybszych interwałów. Nie są to oczywiście buty typowo startowe, ale bez problemu można w nich zrobić mocniejsze akcenty treningowe – twierdzi.

dsc02165

Pełną recenzję Reebok One Cushion można znaleźć na www.biegiemprzezswiat.pl.  Tam też dostępne są informacje o trwającym właśnie konkursie, w którym wygrać można takie buty oraz o całej akcji „Biegiem Przez Świat”, która nie skończyła się wraz z dotarciem Karola Dzieciątko do mety biegu dookoła Polski.

O kolekcji Reebok One Series

Kolekcja One Series jest odzwierciedleniem zupełnie nowego podejścia do biegania opartego na innowacyjnej technologii i budowie buta – od tyłu (pięty) do przodu (palców) zamiast od dołu do góry. Buty Reebok One Series składają się z trzech stref imitujących ruchy stopy, które odpowiadają na potrzeby biegaczy w każdej fazie stawiania kroku. Dodatkowo, bezszwowe połączenie poszczególnych elementów buta gwarantuje poczucie niezwykle płynnego biegu.

Pierwszymi butami z linii Reebok One Series będą Reebok One Cushion oraz Reebok One Guide, dostępne zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Reebok One Cushion został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalny komfort oraz wydajność biegaczom o stopie neutralnej. Reebok One Guide przeznaczony jest natomiast dla lekkich i umiarkowanych nadpronatorów. Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby biegaczy obuwie One Series zostało przetestowane przez najlepszych maratończyków m.in. Alyssę McKaig i Esther Erb.
Kolekcja Reebok One Series jest dostępna w sklepach firmowych marki Reebok w Arkadii (Warszawa), Focus Mall (Zielona Góra), Silesia City Center (Katowice), Galeria Malta (Poznań), Galeria Kazimierz (Kraków), Galeria Bałtycka (Gdańsk), Galeria Dominikańska (Wrocław) oraz w salonach sportowych sieci Go Sport.

O Reebok

Reebok International Ltd., z siedzibą w Canton, w stanie Massachusetts, to czołowy światowy projektant, producent i dystrybutor obuwia, strojów i sprzętu sportowego fitness i codziennego. Jako przedsiębiorstwo zależne od Grupy Adidas, firma działa w ramach różnych oddziałów pod markami Reebok, Reebok-CCM Hockey oraz Sports Licensed Division. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.reebok.com lub: http://reesha.re/plus; http://facebook.com/reebok; http://twitter.com/reebok; http://youtube.com/reebok. Reebok jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Reebok International Limited.

Możliwość komentowania została wyłączona.