14 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Muzyczny i zdrowy piknik rodzinny podczas biegu charytatywnego „Przegonić raka”


Bezpłatne konsultacje lekarskie, badania mammograficzne oraz kardiologiczne, zabawy ruchowe dla dzieci, występy finalistek programu X-Factor oraz szansa na wygranie nagród nie tylko przez najszybszych biegaczy – takie atrakcje zapowiadają organizatorzy biegu charytatywnego „Przegonić raka”. Do udziału w zawodach i pokonaniu 5-kilometrowej trasy oraz do kibicowania zawodników zapraszają w niedzielę, 20 października, do Parku Agrykola. To oficjalne podsumowanie trwającej od 4 lutego społecznej kampanii edukacyjnej „Rak. To się leczy!”.

bieg_przegonicraka.png

Jak podkreślają organizatorzy, zwycięzcą będzie każdy, kto pokona trasę – bo nie wynik jest najważniejszym elementem tej imprezy. Głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia, poparcie dla walki z rakiem i zabawa, a także – do czego przekonuje nas hasło kampanii – zmiana naszego społecznego postrzegania chorób nowotworowych. Wpisowe w wysokości 45 zł zostanie w całości przekazane na rzecz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych.

Bieganie stało się bardzo popularną formą ruchu i zazwyczaj jest pierwszym krokiem do tego, by przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Dlatego będziemy namawiać do regularnych badań –  również w kontekście świadomego i zdrowego dla naszego organizmu uprawiania sportu. Stąd cieszy nas obecność podczas imprezy kardiobusu kampanii „Ciśnienie na życie” – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. T się leczy”. 

Dlatego każdy zawodnik może liczyć na pamiątkowy medal, super pakiet startowy oraz szansę na zdobycie dodatkowych nagród przyznawanych w różnych kategoriach, niekoniecznie związanych z najlepszym osiągniętym wynikiem. Ufundowali je partnerzy biegu, oferując m.in. zaproszenie na badania genetyczne, pobyt weekendowy w SPA, karnety do fitness clubu i inne.

Każdy zawodnik – w ramach pakietu startowego – otrzyma atrakcyjny zestaw, który składa się z: koszulki technicznej, imiennego numeru startowego (przy rejestracji do 14.10), wygodnego worka, pakietu czasopism Runner’s World, Men`s Health oraz Woman`s Health, regeneracyjnego posiłku, wody oraz bezpłatnego dostępu do zdjęć z biegu i certyfikatu za udział w wydarzeniu.  Wszyscy kończący bieg otrzymają również pamiątkowy medal.

By uczestniczyć w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.przegonicraka.pl i dokonać opłaty wpisowej w wysokości 45 zł (elektronicznie do 16 października). Pakiety startowe będą do odebrania w dniu imprezy od 8:00 do 11:00. W przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisania się na bieg w dniu imprezy do godz. 11:00 w biurze zawodów na stadionie Agrykola.

Dla kibicujących

Już od godz. 10:00 do 15:00 dla wszystkich odwiedzających miasteczko biegowe dostępni będą lekarze warszawskiej lecznicy ONKOLMED – udzielający porad z zakresu dietetyki, ginekologii, położnictwa i chorób wewnętrznych. Kobiety od 30 roku życia będą mogły dodatkowo skorzystać z badań mammograficznych, które funduje ING Życie. Każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz sprawdzić wiek swojego serca w kardiobusie kampanii “Ciśnienie na życie”. Dodatkowo każde badanie to złotówka oddana przez organizatora kampanii – Grupę Polpharma – na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu! Warto odwiedzić również stoisko firmy CONVATEC, specjalizującej się w leczeniu ran zarówno pooperacyjnych, jak i będących wynikiem urazów. Z kolei trenerzy sieci fitness clubów HOLMES PLACE zapraszają dzieci na zajęcia z crav maga kids oraz zumba atomic. Zawodnicy oraz kibice będą mogli sobie również zrobić pamiątkowe „zdjęcie na okładce” miesięcznika „Runner`s World”. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce oraz animacje plastyczne.

W ramach pikniku odbędzie się koncert zespołu „The Chance”, trio znanego z programu „X- Factor”, a do dopingu zachęcać będą Marcin Bisiorek, znany słuchaczom radia Eska Rock, oraz wieloletni komentator imprez biegowych – Ryszard Różycki.

Program imprezy

10:00 – 15:00 – bezpłatne badania kardiologiczne, mammograficzne oraz konsultacje lekarskie
10:00 – 15:00 – animacje na scenie, występy The Chance
10:00 – 15:00 – animacje dla dzieci (dmuchańce, krav maga kids, zabawy plastyczne)
11:30 – 11:50 – wspólna rozgrzewka, podczas której zrobimy rakowi wspak!
12:00 – start zawodów
ok. 13:15 – 14:00 – wręczenie nagród od Partnerów oraz dekoracja zwycięzców

bieg przegonicraka 2