14 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS zaprasza na 7. Poznań Półmaraton


Firma ASICS, zaopatrująca sportowców na całym świecie w doskonały sprzęt do biegania, zaprasza wszystkich biegaczy oraz kibiców do stolicy Wielkopolski na 7. Poznań Półmaraton, który odbędzie się 6 kwietnia 2014 roku. Jako sponsor techniczny tego biegu przekaże nagrody dla najlepszych biegaczy oraz sprzęt sportowy dla organizatorów. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja Poznań Półmaraton będzie rekordowa pod względem frekwencji. 

Foto Adam Ciereszko 1
fot. Adam Ciereszko

Tegoroczny Poznań Półmaraton cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy. Organizator, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, już na początku lutego poinformował, że chęć udziału w tegorocznej imprezie zgłosiło 8000 uczestników. Tym samym w celu uzyskania regulaminowego limitu 7000 biegaczy została wstrzymana możliwość zapisów. Obecnie przyjmowane są wyłącznie opłaty startowe tych osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy do biegu.
Trasa Poznań Półmaratonu prowadzi przez miasto, a główne centrum wydarzeń to tereny Jeziora Maltańskiego, na których zlokalizowana jest linia startu i mety oraz miasteczko biegaczy.  
Biuro zawodów 7. Poznań Półmaratonu znajduje się w Hali Arena przy ulicy Wyspiańskiego 33. W tym miejscu w dniach 4-5 kwietnia odbędą się Targi Expo, na których nie zabraknie stoiska ASICS. Zaprezentowane zostaną produkty z najnowszej wiosenno-letniej kolekcji firmy. Oprócz uznanych modelów butów biegowych ASICS pojawią się również propozycje premierowe m.in. but GEL-SUPER J33 – pierwszy but kategorii biegania naturalnego przeznaczony dla pronatorów. Kolekcję uzupełni najnowsza odzież biegowa oraz akcesoria.  Do dyspozycji odwiedzających stoisko będą eksperci ASICS, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące biegania i pomogą w określeniu typu stopy wykorzystując trójwymiarowy system skanowania Foot ID.
To już kolejny rok naszej współpracy z POSiR przy organizacji jednego z największych i najbardziej lubianych biegów na dystansie 21,097 km w naszym kraju. Dla wielu biegaczy w Polsce start w poznańskiej połówce to pozycja obowiązkowa na liście startów, o czym świadczy iście sprinterskie tempo zapisów. Z zadowoleniem obserwujemy rozwój tej imprezy, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Targach Expo. – powiedział Daniel Bogacki, Marketing Coordinator, ASICS Polska Sp. z o.o.
Pomysł organizacji półmaratonu w Poznaniu pojawił się pod koniec 2007 roku, a już wiosną 2008 roku odbyła się pierwsza jego edycja. Organizacja biegu oparta została na solidnych fundamentach – poznańskim maratonie, z którego zaczerpnięto wiele rozwiązań i pomysłów. Bardzo szybko okazało się, że stolica Wielkopolski to jedno z najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Do maniackiej dziesiątki oraz maratonu z wielkim powodzeniem dołączył i półmaraton. W pierwszej jego edycji na mecie zameldowało się aż 1037 biegaczy! W kolejnych latach do Poznania przyjeżdżało coraz więcej biegaczy. Dziś, to drugi co do wielkości półmaraton w Polsce.