New Balance 1080v12
 
23 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas Ultra BOOST™- biegaj jak nigdy dotąd!


Biegać szybciej, lżej, dłużej nie odczuwać zmęczenia i mieć buty, które zniosą treningi w każdych warunkach – tak wygląda lista życzeń biegaczy. Mamy dobrą wiadomość: nadchodzi but, który sprawi, że nie będziesz chciał zakończyć treningu: oto adidas Ultra Boost, który właśnie ma swoją premierę w Nowym Jorku!
Nowy sezon biegowy nadchodzi. Jaki będzie? Jeszcze szybszy i jeszcze bardziej energetyczny, a wszystko za sprawą pewnego buta.
3. adidas Ultra Boost

Biegacze mają różne potrzeby: jedni chcą biegać szybciej, drugim zależy przede wszystkim na dobrej amortyzacji, ale jest jedno hasło, które pada z ust większości z nich: więcej energii.
„adidas Ultra BOOST to efekt wielu lat pracy i szczegółowych analiz, którym przyświecał ambitny cel: stworzyć najlepszy but do biegania, jaki do tej pory powstał. Połączyliśmy rozmaite technologie, by zapewnić najlepszy zwrot energii podczas biegu, ale jednocześnie zadbaliśmy o komfort, bezpieczeństwo i wygodę” – mówi Eric Liedtke, szef produktów wyczynowych adidas.
Zwrot energii

Model buta Ultra Boost to nowość w rodzinie adidas, który w stosunku do swojego poprzednika oddaje jeszcze więcej energii (aż  20% więcej pianki boost w stosunku do adidas Energy Boost). No dobrze, ale co oznacza hasło „zwrot energii” w praktyce? Dzięki tej technologii dużo łatwiej będzie ci wydłużyć każdy krok, co w przypadku biegów na takich dystansach jak półmaraton czy maraton może znacząco poprawić wynik. To także idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Dzięki piance boost stworzonej z 2,5 tysiąca małych kapsułek, pierwsze treningi będą lżejsze, przyjemniejsze, mniej odczuwalne dla nóg, które dopiero przyzwyczajają się do nowego rodzaju aktywności. To także świetna amortyzacja: podeszwa pochłania energię i odciąża stawy, które podczas wykonania tysięcy kroków na każdym treningu, „dostają w kość”. 

2. adidas Ultra boost
Wygoda dla każdego

Poza uczuciem ciężkich nóg, największą zmorą biegaczy są bolesne otarcia i odciski. Przyczyna jest prosta: podczas dłuższego biegu stopa staje się lekko opuchnięta – może się rozszerzyć nawet o 10 mm. Jeśli będzie poruszać się w bucie, którego materiał „nie oddycha”, a na dodatek, nie dopasowuje się do kształtu stopy – nie rozszerza wraz z nią – bolesne otarcia na pewno się pojawią. Ale adidas znalazł na to sposób: technologię Primeknit – czyli oddychającego buta, który przypomina lekką niczym piórko skarpetę bez szwów, w pełni dopasowującą się do kształtu stopy podczas ruchu. Dzięki temu na treningu można czuć się w pełni komfortowo i uniknąć bolesnego finału. 

Wsparcie z najwyższej półki

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie! Ultra BOOST został wyposażony w zupełnie nowy, ruchomy zapiętek, skonstruowany w taki sposób, by chronić piętę oraz ścięgno Achillesa. Jest idealnie dopasowany do anatomicznych kształtów stopy i porusza się wraz z ciałem. 
Więcej o adidas Ultra BOOST znajdziesz tutaj: www.adidas.com/ultraboost. Dostępny w sprzedaży już od 11 lutego 2015. Cena: 799PLN. Modele męski i damski dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych.
Jesteśmy na Twitterze oraz Instagramie: @adidasrunning.

#UltraBOOST