21 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas Trail + konkurs


Adidas Polska będzie starał się pokazać, że liczy się nie tylko na szosie ale i w trailu. Lata 2013-2015 to bardzo mocny wzrost zainteresowania adidasem dzięki zastosowaniu pianki boost. Oczywiście dotyczy to butów szosowych bo na tym sektorze skupił się adidas w ostatnich latach, nieco zapominając o sektorze butów terenowych. Teraz adidas będzie chciał nam pokazać, że to było chwilowe i że jego oferta dla „off road” jest ciekawa.

A adidasie, buty do biegów górskich wywodzą się z dwóch gałęzi: biegowej i outdorowej. Modele z gałęzi biegowej posiadają nazwy takie jak adizero, supernova czy response, natomiast modele z gałęzi outdorowej to linia Terrex. Podstawowa różnica to sposób jak w obydwu liniach zastosowana jest pianka boost. Jak wiemy boost jest bardzo miękki ale i sprężysty. Ta miękkość z jednej strony daje wygodę ale z drugiej może być niebezpieczna w przypadku zastosowania w butach przeznaczonych do szybkiego przemieszczania się w nierównym, skalistym terenie. Dlatego w modelach Terrex pięta stabilizowana jest dodatkowo kształtką z EVA.

Można odnieść wrażenie, że oferta adidasa jest jeszcze trochę niespójna, tzn z jednej strony lekkie buty do wyścigów w terenie a z drugiej strony ciężkie (relatywnie) modele do pokonywania długich tras w trudnych, górskich warunkach. Ta luka jest widoczna jeśli porównamy masę modeli z obecnej kolekcji, gdzie pomiędzy masą 290 a 326 g  nie ma żadnego modelu (porównanie zrobione dla rozmiaru 45 1/3).

adidasporownanie1

Konkurs

Mamy dla was konkurs. Pytania zadane zostały na powyższym filmie. Do wygrania jest bardzo ciekawy model adizero xt, lekki i wielozadaniowy, z jednej strony trailowa startówka a z drugiej but nie tylko do krótkich biegów, najlżejszy obecnie terenowy model adidas. Pytania zadane zostały na filmie, do was należy wypełnienie formularza. Konkurs trwa do piątku 26 lutego.

Możliwość komentowania została wyłączona.