New Balance 1080v12
 
21 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas Trail + konkurs


Adidas Polska będzie starał się pokazać, że liczy się nie tylko na szosie ale i w trailu. Lata 2013-2015 to bardzo mocny wzrost zainteresowania adidasem dzięki zastosowaniu pianki boost. Oczywiście dotyczy to butów szosowych bo na tym sektorze skupił się adidas w ostatnich latach, nieco zapominając o sektorze butów terenowych. Teraz adidas będzie chciał nam pokazać, że to było chwilowe i że jego oferta dla „off road” jest ciekawa.

A adidasie, buty do biegów górskich wywodzą się z dwóch gałęzi: biegowej i outdorowej. Modele z gałęzi biegowej posiadają nazwy takie jak adizero, supernova czy response, natomiast modele z gałęzi outdorowej to linia Terrex. Podstawowa różnica to sposób jak w obydwu liniach zastosowana jest pianka boost. Jak wiemy boost jest bardzo miękki ale i sprężysty. Ta miękkość z jednej strony daje wygodę ale z drugiej może być niebezpieczna w przypadku zastosowania w butach przeznaczonych do szybkiego przemieszczania się w nierównym, skalistym terenie. Dlatego w modelach Terrex pięta stabilizowana jest dodatkowo kształtką z EVA.

Można odnieść wrażenie, że oferta adidasa jest jeszcze trochę niespójna, tzn z jednej strony lekkie buty do wyścigów w terenie a z drugiej strony ciężkie (relatywnie) modele do pokonywania długich tras w trudnych, górskich warunkach. Ta luka jest widoczna jeśli porównamy masę modeli z obecnej kolekcji, gdzie pomiędzy masą 290 a 326 g  nie ma żadnego modelu (porównanie zrobione dla rozmiaru 45 1/3).

adidasporownanie1

Konkurs

Mamy dla was konkurs. Pytania zadane zostały na powyższym filmie. Do wygrania jest bardzo ciekawy model adizero xt, lekki i wielozadaniowy, z jednej strony trailowa startówka a z drugiej but nie tylko do krótkich biegów, najlżejszy obecnie terenowy model adidas. Pytania zadane zostały na filmie, do was należy wypełnienie formularza. Konkurs trwa do piątku 26 lutego.