philips
 
14 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego za nami


10 marca 2017 roku odbyła się czwarta już edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego. 350 śmiałków o 7:40 w sobotę wystartowało z Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie aby zmierzyć się z 53 km trasą, biegnącą przez Szrenicę, Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską, Śnieżkę, Przełęcz Okraj, Budniki i mającą swoją metę na deptaku w Karpaczu. Limit czasu wynosił 10,5 godziny.

kark 1

Karkonosze znów pokazały swą nieprzewidywalność, jeśli chodzi o pogodę. Tegoroczna edycja ZUKa choć odbyła się w bardziej sprzyjających warunkach niż edycja poprzednia, to wcale nie była łatwa.

kark 2

Przez pierwsze około 3 godziny pogoda była bardzo dobra – zero deszczu, ubity śnieg oraz piękne zimowe słońce. Później warunki uległy zmianie. Słońce niestety schowało się za chmurami a na ok 20 kilometrze zaczął doskwierać sypki śnieg, który momentami sięgał do kolan.

W Zimowym Ultramaratonie nie ma jednak miejsca na przypadkowe osoby i tak, wszyscy uczestnicy startujący w biegu mają na swoim koncie minimum dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu.

kark 3

kark 5

Najszybciej na mecie znalazł się Michał Rajca z czasem 5 godzin i 8 minut! Zaraz za nim w finałowej trójce znaleźli się Miłosz Szczesniewski (5 godzin 25 minut) oraz Piotrek Paszyński (5 godzin 27 minut). Pierwsza z kobiet na mecie zjawiła się Katarzyna Solińska z czasem 06 godzin i 20 minut. Zaraz za nią na linii mety znalazły się Paula Korowaj (6 godzin 27 minut) oraz Amelia Ewiak (6 godzin 30 minut).

kark 4

Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za udział. Dziękujemy również kibicom, wolontariuszom, sponsorom oraz partnerom biegu. Do zobaczenia za rok!