gdynia
23 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zbliża się PKO Gdynia Półmaraton 2024! Przed nami impreza pełna niespodzianek!


Po kilkuletniej przerwie na ulice Gdyni wraca półmaraton. Impreza, która z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i emocji tysiącom biegaczy z całej Polski, odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 roku. Organizatorzy dbają o to, żeby każdy z zawodników na długo zapamiętał udział w tym wydarzeniu i szykują wiele niespodzianek, które zaskoczą niejednego uczestnika. Jedną z nich może wydawać się nawet godzina startu!

PKO Gdynia Półmaraton 2024 odbędzie się wieczorem. Zawodnicy wyruszą na gdyńskie ulice o godzinie 20:30 ze Skweru Kościuszki. Trasa będzie prowadzić m.in. obok gdyńskiego portu i stoczni, przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970, dworca PKP Gdynia Główna i Centrum Nauki Experyment. Nie zabraknie kultowego podbiegu ulicą Świętojańską i finiszu po Bulwarze Nadmorskim. Zawodnicy będą finiszować po zmroku, na głośnej i rozświetlonej kolorowymi światłami mecie, co z pewnością przyczyni się do wyjątkowej atmosfery wydarzenia.

Biegi towarzyszące

Półmaraton to nie jedyny dystans, który mogą wybrać w ramach gdyńskiej imprezy zawodnicy. Zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking mogą zmierzyć się na atestowanej, 5-kilometrowej trasie Gdynia 5K. Bieg odbędzie się również w godzinach wieczornych.

– „Razem z półmaratonem wystartuje też Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 km. Jego uczestnicy krótko po starcie skręcą od razu w ulicę Świętojańską, następnie skierują się w stronę morza, gdzie będzie na nich czekał nieco wydłużony odcinek trasy po Bulwarze Nadmorskim. Bieg zakończą w tym samym miejscu, co półmaratończycy” – zachęcają do startu organizatorzy.

W ramach całego wydarzenia odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży FRUGO Kids Run. Młodzi zawodnicy zmierzą się na Skwerze Kościuszki na dystansach od 100 do 1000 metrów w zależności od wieku. Na starcie mogą pojawić się dzieci w wieku od 2 lat. Górna granica to 14 lat.

– „To ma być przede wszystkim dobra zabawa, z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii. W najmłodszych kategoriach wiekowych rodzic będzie mógł towarzyszyć swojemu dziecku podczas całego biegu. Liczymy, że najmłodsi adepci biegania tłumnie stawią się na starcie, by po chwili wysiłku odebrać zasłużone medale” – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy PKO Gdynia Półmaraton.

Dystans półmaratonu można pokonać również w 3-osobywych sztafetach. Jest to idealna opcja dla osób, które nie są jeszcze gotowe na przebiegnięcie całych 21 kilometrów, a chcą poczuć atmosferę dużej imprezy biegowej.  Poszczególni zawodnicy z każdego zespołu będą mieli do pokonania dystanse: 10 km; 6,0975 km; 5 km.

Impreza dla uczestników

Organizator postanowił zadbać o niezapomniane wrażenia nie tylko z samych biegów. Po PKO Gdynia Półmaraton 2024 odbędzie się afterparty! Impreza zlokalizowana będzie w hali namiotowej w miasteczku biegacza. Rozpocznie się o godzinie 22:00 i potrwa aż do 2 w nocy. Całości będzie towarzyszyć muzyka, będą również przygotowane miejsca siedzące i napoje. W ramach afterparty odbędzie się również dekoracja poszczególnych zwycięzców biegu.

Będzie to idealne miejsce, żeby spędzić czas ze znajomymi, porozmawiać o biegu, podzielić się spostrzeżeniami oraz wrażeniami z imprezy i poznać nowe osoby, których pasją również jest bieganie.

Medale oraz koszulki

Każdy z zawodników może wzbogacić swój pakiet startowy w oficjalną koszulkę finishera. Można dokonać tego podczas rejestracji na zawody, jak również już po jej dokonaniu. Warto jednak pamiętać, że zakup takiej koszulki jest możliwy tylko do 15 kwietnia.

Kolekcja Gdynia Polmaraton

Trwają również preordery na  oficjalną kolekcję PKO Gdynia Półmaraton 2024, która obejmuje nie tylko koszulki biegowe, ale również rękawki, opaski biegowe oraz wielofunkcyjne bandamki.  Co istotne, kolekcja jest dostępna dla wszystkich, nie tylko dla uczestników biegu. Można zamawiać ją do 26 kwietnia.

Każdy zawodnik na macie otrzyma niebanalny medal pamiątkowy. Osobne wzory są przygotowane dla uczestników półmaratonu, biegów dziecięcych oraz zawodników ze sztafety półmaratońskiej.

Opcje dodatkowe

Warto również zaznaczyć, że osoby, które zapisały się na bieg w ciągu pierwszych 30 dni zapisów, mogą do 7 dni przed zawodami bezpłatnie przenieść swój start na kolejną edycję imprezy. Organizatorzy nie zapomnieli również o biegaczach, którzy byli na listach startowych w 2020 roku w ramach biegu masowego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, który nie odbył się  z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19.

– „Biegaczom zapisanym na tamto wydarzenie przysługuje obecnie zniżka w wysokości 50 zł na start w Gdynia Półmaratonie. Voucher można wykorzystać w dowolnej edycji gdyńskiej imprezy w latach 2024-2026. Szczegółowe informacje zostały przesłane bezpośrednio do zawodników, którym przysługuje rabat drogą mailową. Organizatorzy proszą wszystkich, którzy nie otrzymali takiej wiadomości, a byli zapisani na gdyńskie zawody w 2020 roku, o kontakt na adres biuro@gdyniapolmaraton.pl” –  taką informację można przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia.

Rejestracja na poszczególne biegi zostanie zamknięta 11 maja 2024. Udział w gdyńskim półmaratonie może być idealną okazją do poznania Gdyni z zupełnie innej strony.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anon
Anon
1 miesiąc temu

Niespodzianki typu znów oszukają ludzi i będą kolejne pozwy? 😂😂😂

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Weekend majowy, czyli może będzie normalna pogoda, a może upal 25.. 30? stopni;P W tej materii dobry ruch organizatora, 20:30 całkiem ok na takie dłuższe bieganie.