NB 1080v12
 
29 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zapisy na IV Maraton Karkonoski


mk2Fundacja Maraton Karkonoski wraz z miastem Szklarska Poręba zapraszają wszystkich biegaczy na biegowe święto w Karkonoszach 4 sierpnia 2012 roku.
 

Już 2 kwietnia o godz. 8.00 rozpoczną się zapisy do IV Maratonu Karkonoskiego, w czasie którego zawodnicy będą mogli podziwiać piękno Karkonoszy w biegu.
IV Maraton Karkonoski będzie testem dla Organizatorów przed mającymi się odbyć w 2013 roku w Szklarskiej Porębie Mistrzostwami Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.
Organizację 10 WMRA World Long Distance Challenge 2013 przyznał Zarząd World Mountain Running Association na posiedzeniu 14 stycznia 2012 r. w MonteCarlo.

W związku z organizacją Mistrzostw Świata nastąpiła zmiana trasy i parametrów Maratonu Karkonoskiego. Zawodnicy wystartują spod wyciągu w Szklarskiej Porębie, skąd będą się wspinać na Śnieżne Kotły, by dalej pobiec zdobyć Śnieżkę i wrócić granią Karkonoszy na Szrenicę.

Start – dolna stacja wyciągu w Szklarskiej Porębie
Meta – Szrenica
Dystans: 44 km
Przewyższenia: +2150 m , -1380 m.

Dzięki zmianie trasy i zgodzie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Karkonoskiej Grupy GOPR udało się zwiększyć limit startujących zawodników do 500 osób. Już teraz (od 26.03.2012) zapraszamy na nową odświeżoną stronę maratonu www.maratonkarkonoski.pl, a 2 kwietnia do zapisywania się na imprezę. Tylko w dniu rozpoczęcia zapisów obowiązuje promocyjna opłata startowa w wysokości 100 zł. Za zgłoszenie uważane jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i dokonanie opłaty startowej (liczy się data wpłaty). Brak wpłaty w ciągu 48 godzin na koncie Organizatora powoduje usunięcie zgłoszenia.

Zwracamy uwagę, że w tym roku nie będzie możliwości weryfikacji zawodników w dniu biegu. Prosimy o rozważne podjęcie decyzji o starcie –  w związku ze zmianą trasy na 6 km na końcu podbiegu na Śnieżnych Kotłach będzie znajdował się punk kontrolny na którym obowiązuje limit czasu 1 godz. 10 minut. Zawodnicy, którzy nie zmieszczę się w tym limicie, będą kierowani w stronę Szrenicy i nie będą kwalifikowani w Maratonie Karkonoskim.

Na wszystkich zawodników, którzy ukończą maraton na mecie na Szrenicy jak co roku będzie czekało wiele niespodzianek, a na trasie niezapomniane widoki.

Serdecznie zapraszamy.
 

maraton

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl