New Balance 1080v12
 
18 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

„WYŚCIG Z CZASEM” na 10. PZU Półmaratonie Warszawskim


Półmaraton Warszawski 2010 zapisał się w annałach polskiej lekkiej atletyki dzięki Karolinie Jarzyńskiej, która wygrała rywalizację kobiet poprawiając rekord kraju. Pół roku później w Japonii pobiegła jeszcze szybciej i odtąd 1:10:36 jest rekordem Polski kobiet w półmaratonie. Liczymy na to, że 10. PZU Półmaraton Warszawski będzie wyścigiem, dzięki któremu rekord znów wróci do Warszawy.

fb 1200 0

29 marca na starcie biegu stanie Katarzyna Kowalska – najszybsza, jak dotąd, Polka na trasie warszawskiego półmaratonu. Historia lekkoatletki z Włocławka to pasmo sukcesów na średnich i długich dystansach. Dziewięciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski na 3000 metrów, sześć razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu przełajowym, a w 2009 roku zdobyła złoto na 10 000 m. Kowalska była nominowana w plebiscycie o tytuł Europejskiej Wschodzącej Gwiazdy Lekkoatletycznej w 2007 roku. W półmaratońskim debiucie w 2011 roku w Warszawie wygrała rywalizację kobiet wynikiem 1:11.23. Takiego rezultatu do dziś nie powtórzyła na warszawskiej trasie żadna polska zawodniczka.
Pod czujnym okiem trenera – Mariana Nowakowskiego – Katarzyna Kowalska intensywnie pracuje nad swoją formą psychiczną i fizyczną, by móc zaatakować rekord polski kobiet w półmaratonie. Czeka nas zatem sportowe widowisko na wysokim poziomie i ogrom emocji z nim związanych. 

Wszystkich sympatyków Półmaratonu Warszawskiego, którym same sportowe emocje to za mało, zapraszamy do konkursu. Spróbujcie wytypować czas, z jakim Kasia Kowalska ukończy 10. PZU Półmaraton Warszawski. Na osobę, która poprawnie wytypuje czas zawodniczki czekają najszybsze buty na świecie adizero adios boost 2 oraz pakiet startowy na 37. PZU Półmaraton Warszawski!
Wyniki można typować na Facebook za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji "Wyścig z czasem" do 27 marca (do godziny 23:59).
Zapraszamy na start 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego!