new balance 880
 
19 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Charytatywny Marszobieg pobiegnie po raz trzeci dla Rodzinnych Domów Dziecka


W sobotę, 25 kwietnia 2015 roku, w przeddzień głównych konkurencji ORLEN Warsaw Marathon, odbędzie się charytatywny marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM“ na dystansie 4,6 km. Marszobieg wystartuje z Placu Zamkowego, a start każdego uczestnika to pomoc w wysokości 10 PLN, która zostanie przeznaczona na rzecz potrzebujących dzieci wspieranych m.in. przez Fundację ORLEN Dar Serca.

Marszobieg%20Mapa%20PL 1

Charytatywny marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM“ to szczególne wydarzenie odbywające się co roku w ramach ORLEN Warsaw Marathon. Chcemy dać możliwość wszystkim chętnym, by zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Udział każdej osoby zamienimy na pomoc finansową dla potrzebujących dzieci – powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy charytatywnego marszobiegu zmierzą się z dystansem 4,6 km. Jego start usytuowany będzie w samym sercu Warszawy, na Placu Zamkowym, a meta znajdzie się w tym samym miejscu, w którym następnego dnia bieg będą kończyć maratończycy i zawodnicy startujący w Biegu OSHEE 10 km, na błoniach Stadionu Narodowego.

Marszobieg Pakiet PL

Charytatywny marszobieg odbywa się co roku dzięki wsparciu Fundacji ORLEN Dar Serca, która realizuje programy na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych utalentowanej młodzieży oraz pomocy lokalnym społecznościom. Fundacja prowadzi również projekty w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Po raz trzeci marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM” obejmie swoim patronatem radiowa Trójka, która od pięciu lat nadaje cykl audycji poświęconych wyłącznie bieganiu – „Biegam, Bo Lubię” (czwartki, godz. 17.20). Częścią cyklu dedykowanego biegaczom jest także „Biegowa Lista Przebojów”, czyli zestaw najlepszych piosenek do joggingu, wybranych przez słuchaczy i internautów.

W marszobiegu może wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja, pomiar i limity czasu. Dotyczy to także osób, które następnego dnia startują w jednej z dwóch głównych konkurencji (możliwy start w biegu 42,195 km + 4,6 km lub OSHEE 10 km + 4,6 km). Na tym dystansie nie obowiązuje opłata startowa. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl.