4 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wydłużanie Pawła Czapiewskiego – raport – zostały dwa miesiące konkretnego treningu


Czapi trenuje do maratonu a przy okazji startuje kontrolnie w krótszych biegach. W miniony weekend biegał w ramach Biegu Dominika najpierw 5 km a potem 1 km. Na 5 km pobiegł 18:53, co gdyby interpretować stricte matematycznie oznaczałoby, że dziś jest gotowy na maraton w 3h03-3h04.

Przy okazji – przeczytajcie relację Pawła ze startu w RUNMAGEDDONIE:

czapi opony relacja

Oznaczałoby, gdyby nie to, że …….. Paweł jest tak naprawdę początkującym maratończykiem, początkującym długodystansowcem. I wprawdzie wszystkie wyniki, które robi, wynikają z treningu pod maraton, a nie pod krótkie dystanse, to w tym momencie nie jest jeszcze gotowy do przebiegnięcie 42 km w tempie 4:20. Jeszcze nie jest, ale zostały 2 miesiące solidnej roboty treningowej, w trakcie których Paweł będzie starał się cały czas „wydłużać”.

Skąd wiemy, że narazie nie jest gotowy? To pokazują jego długie treningi, w trakcie których na ostatnich kilometrach czuje się już dosyć zmęczony, mimo, że tempo które utrzymuje nie jest szybkie.

Poniżej – raport z ostatniego długiego treningu, po którym Paweł napisał:

„Na ostatnich 2 kilometrach nogi już nie podawały”

czapilongrun25lipca

W planie Pawła, był położony spory akcent na robienie przebieżek. Jednak psycholog, który znajduje się w naszym zespole zasugerował, że pewnie Paweł ich nie robi albo nie przykłada się do nich wystarczająco dobrze, co znalazło swoje potwierdzenie. 🙂

Dlatego nasz zespół analityczny zdecydował się na zmianę przebieżek na akcent wyglądający w następujący sposób:

1 godzina rozbiegania a następnie:
4-5 x 400 m z przerwami w marszu do punktu startu.

A przy okazji – Paweł wygrał na Dominiku bieg na 1000 m wśród VIPów. Pobiegł 3:04. Gratulujemy. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.