10 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wraca „FlexiStav Bieg Granią Tatr” – zawody w sierpniu, zapisy 13 lutego


Po rocznej przerwie do kalendarza biegów górskich wraca ultra wyzwanie w Tatrach. W 2013 roku impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie, zapisy skończyły się po 6 minutach i limit 250 zawodników pozostawił niedosyt. W tym roku udało się uzyskać zgodę Tatrzańskiego Parku Narodowego na 350 zawodników i wspólny start. Bieg odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 r.

PDS 20130817 0536

Trasa pozostaje właściwie bez zmian: start na Siwej Polanie u wyloty Doliny Chochołowskiej, dalej do schroniska i na grań Grześ – Wołowiec – Jarząbczy Wierch z pierwszym punktem regeneracyjnym w Schronisku na Hali Ornak. Stamtąd na Ciemniak, Czerwone Wierchy i Kasprowy aż do Murowańca (drugi punkt odżywczy). Z Hali Gąsienicowej zawodnicy podejdą na Krzyżne, zbiegną do Pięciu Stawów i Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej przez Rówień Waksmundzką i Polanę pod Kopieńcem do mety, która nie będzie już usytuowana w Kuźnicach, a 1,5 km dalej w okolicy ronda kuźnickiego w Zakopanem. Także nowy dystans to ok. 71 km z przewyższeniem +5000/-4950 m.

Aby zapisać się na zawody w tym roku, należy mieć zebrane 3 punkty w maksimum dwóch biegach kwalifikacyjnych w latach 2013-2014 (lista na http://graniatatr.pl/30-biegi-kwalifiakcyjne-aktualizacja.html). W tym roku rezygnujemy jednak z zapisów w systemie kto pierwszy ten lepszy, zapisy będą otwarte przez 3 dni, od piątku 13 lutego od godz. 10 do niedzieli 15 lutego do godz. 22. Następnie z osób zapisanych wylosujemy 300 szczęśliwców, 50 miejsc zostaje do dyspozycji organizatora. Pełna lista startowa wraz z listą rezerwową zostanie ogłoszona do 23 lutego. Wpisowe na zawody wynosi 250 zł + 100 zł za udostępnienie terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

PDS 4771

Partnerem strategicznym został FlexiStav – Apotex, sponsorem Eutelsat,  a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Suunto, Arcteryx, Cukiernia – Piekarnia Gałuszka oraz Salco. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra – unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy. 

Limity czasowe nie zmieniają się, będą wynosić 6 godzin i 30 min (od startu) na Hali Ornak, 10h w Murowańcu i 14h przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Start o godzinie 4:00 rano, limit na całą trasę wyniesie 17h. Punkty odżywcze będą zaopatrzone w ciepłe posiłki i napoje, żele energetyczne, owoce, słone przekąski i drożdżówki, a na mecie oprócz posiłku czekać będzie deser-niespodzianka. 

PDS 4241

Osoby, które nie wezmą udziału w zawodach, zapraszamy do zostania wolontariuszami – w pierwszej edycji pomagało nam prawie 90 osób i mamy nadzieję, że ponownie będziecie z nami. Zapisy dla wolontariuszy rozpoczniemy pod koniec marca. W tej chwili czekamy jeszcze na przyznanie punktów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc 2016,  ukończenie pierwszej edycji zawodów gwarantowało 2 punkty.

Do zobaczenia w Tatrach!

Możliwość komentowania została wyłączona.