26 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wolontariusze na start


Wolontariusze  – bez nich, nie odbyłaby się żadna impreza biegowa. To oni dbają o to, by bieg został perfekcyjnie przygotowany. Choć nikt raczej o tym nie myśli, to właśnie oni pracują nad organizacją imprezy na długo przed strzałem startera.

Chcemy pokazać, kim są osoby, które będą wydawać Wam pakiety startowe, podawać wodę na trasie i koce termiczne na mecie Orlen Warsaw Marathon. Na początek…

hrywelkoIzabela Hawryłko

Studiuję na II roku kierunku Management w Szkole Głównej Handlowej. Moje zainteresowania są ściśle związane z ekonomią i szeroko pojętym biznesem, ale nie tylko, to także języki obce, literatura,  głównie brytyjska, a od niedawna także psychologia. Od dziecka moją pasją jest też piłka nożna, w wolnych chwilach śledzę tabele ligowe, przede wszystkim ligi angielskiej i włoskiej, oglądam mecze Champions League, ale także biegam i ćwiczę na siłowni.

Jeśli chodzi o wolontariat w ogóle, na początku związana byłam głównie z takim jego rodzajem, z jakim jest kojarzony najczęściej: pomocą dzieciom, w tym przypadku była to praca w ognisku wychowawczym oraz domu samotnej matki.

Prawdziwa przygoda z wolontariatem zaczęła się jednak dla mnie podczas EURO 2012, gdzie pełniłam funkcję ACE Volunteer. Były to dla mnie niezapomniane dwa miesiące, pełne zabawy, ale też ciężkiej pracy, których najlepszą pamiątką są przyjaźnie z innymi wolontariuszami, które trwają do dziś.

Wtedy też zaraziłam się w pełni wolontariatem sportowym, czego wynikiem jest moje zaangażowanie w Orlen Warsaw Marathon.  Jestem przekonana, że będzie to wielkie wydarzenie sportowe, nie tylko dla Warszawy, ale też całej Polski, które przysporzy uczestnikom, ale także kibicom wielu emocji, a w niektórych obudzi może zapał do biegania, które jest przecież takie wspaniałe.

Już wkrótce możecie spodziewać się prezentacji kolejnych sylwetek pojedynczych osób, ale też m.in. klubów biegacza, które włączą się w pomoc przy organizacji Orlen Warsaw Marathon.