17 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wings for Life World Run: załóż drużynę lub dołącz do istniejącej


Już 3 maja 2015 r. Wings for Life World Run ponownie zagości w 35 miastach na sześciu kontynentach. W tegorocznej edycji klasyfikacja drużynowa zyskuje nowy wymiar. Oprócz zapisywania się do drużyn znanych i lubianych, teraz każdy uczestnik ma możliwość stworzenia własnego teamu. Każdy zainteresowany może założyć swoją drużynę, bądź też dołączyć do Adama Małysza, Jerzego Skarżyńskiego lub zespołu bieganie.pl!

Dru yna Jerzego Skar y skiego fot. ukasz Nazdraczew Wings for Life World Run
Drużyna Jerzego Skarżyńskiego (fot. Łukasz Nazdraczew, Wings for Life World Run)

Pierwsza edycja Wings for Life World Run przyciągnęła wielu pasjonatów biegania, wśród których znaleźli się Jerzy Skarżyński, Adam Klein czy Beata Sadowska. Ponadto do grona Ambasadorów dołączyły takie osobistości świata sportu jak Adam Małysz, Monika Pyrek czy Michał Kościuszko. Szerząc ideę charytatywnego biegu zapraszali fanów do udziału i wspólnego biegu w ich drużynach. W tym roku ponownie do swoich teamów będą zapraszać: Adam Małysz, Jerzy Skarżyński, Beata Sadowska, Agnieszka Więdłocha i Monika Kuszyńska wspólnie z Miss Polski na wózku 2014 – Julią Torlą.

Co jednak ciekawe podczas nadchodzącej edycji możliwość założenia własnej drużyny ma każdy uczestnik oraz firmy, instytucje, redakcje, kluby etc. Jako jedni z pierwszych swoje teamy założyli już: „BiegamBoLubię”, „Filharmonia Dowcipu” czy „Polish Runners Team – Ireland” – grupa przyjaciół, która weźmie udział w biegu w Irlandii. 

Bieganie.pl także ma swoją drużynę dlatego wszystkich chętnych do udziału w Wings for Life World Run zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu. Aby to zrobić kliknij w poniższą grafikę.

bieganiepl wings

Drużynowy bieg to gratka dla wielbicieli biegania z przyjaciółmi, ale i fani rywalizacji znajdą coś dla siebie. O pozycji w rankingu zespołów decydują trzy parametry: najdłuższa odległość pokonana przez zawodnika, łączna liczba przebytych przez drużynę kilometrów i jej średni dystans. Razem z koleżankami i kolegami z pracy czy szkoły będzie można zaprezentować się pod jedną nazwą a następnie wyzwać na pojedynek inną grupę znajomych. Wszystko we wspólnym szczytny celu: biegania dla tych, którzy tego robić nie mogą! 
Aby dołączyć do jakiejś drużyny po pierwsze trzeba zapisać się na bieg za pośrednictwem strony www.wingsforlifeworldrun.com. Następnie należy wejść do zakładki „Drużyny” w górnym menu strony, gdzie założysz swoją drużynę lub dołączysz do już istniejących. Każdy uczestnik ma możliwość wybrania maksymalnie trzech zespołów, do których chce dołączyć – prywatnych lub otwartych. Liczba biegaczy w teamie jest nieograniczona. 
Julia Torla ambasadorką drugiej edycji Wings for Life World Run

Kolejną polską ambasadorką biegu Wings For Life World Run została niedawno Julia Torla, Miss Polski na wózku 2014, która dzięki temu, że w tegorocznej edycji udział mogą wziąć również osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózkach (warunkiem regulaminowym jest, aby był to wózek do użytku codziennego), zadeklarowała uczestnictwo w biegu.

Bardzo się cieszę, że otrzymałam możliwość aktywnego promowania idei Wings for Life World Run. Inicjatywa jest mi szczególnie bliska – mówi Julia Torla, która w wypadku samochodowym dwa lata temu doznała urazu rdzenia kręgowego i od tego czasu porusza się na wózku – Ten niesamowity bieg pozwoli jeszcze w większym stopniu zwrócić uwagę na poważny problem urazów rdzenia, a uiszczone przez biegaczy opłaty startowe zostaną w całości przekazane na poszukiwanie metody leczenia. To osobom na wózkach daje nadzieję na poruszanie się o własnych siłach – dodaje Torla. 
To, co wyróżnia Wings for Life World Run to przede wszystkim ta sama godzina rozpoczęcia biegu na całym świecie oraz fakt, że nie ma w nim mety. Trzydzieści minut po starcie zawodników, na trasę wjeżdża Samochód Pościgowy, który z czasem i przebytą odległością zwiększa swoją prędkość, stając się ruchomą metą wyścigu. Auto wyposażone jest w elektroniczne czujniki, dzięki którym w momencie mijania zawodników rejestruje on dane z ich czipów i wyznacza moment zakończenia biegu. Wyniki uczestników, którzy zostają wyminięci przez samochód jako ostatni na trasach całego świata, zostają porównywane, a właściciel tego najlepszego zdobywa tytuł światowego zwycięzcy Wings for Life World Run.
Oprócz Julii Torli, wśród polskich Ambasadorów wspierających bieg znaleźli się: Agnieszka Więdłocha, Monika Kuszyńska, Beata Sadowska, Monika Pyrek, Jerzy Skarżyński, Paweł Januszewski, Krzysztof Łoniewski, Adam Małysz, Waldemar Malicki. Dyrektorem Sportowym biegu w Polsce jest Adam Klein.
Rejestracja do Wings for Life World Run rozpoczęła się! Zapisać się można na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.