25 stycznia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wings for Life World Run już za 100 dni, nowy dyrektor sportowy


100 dni dzieli nas od 5. edycji Wings for Life World Run. Znany na całym świecie charytatywny „bieg bez mety” odbędzie się 6-stego maja 2018. Jubileuszowa odsłona imprezy będzie wyjątkowa dla uczestników z naszego kraju. Po raz kolejny lokalnym gospodarzem jest miasto Poznań. Zmienia się jednak lokalizacja startu, który przenosi się znad Jeziora Maltańskiego na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Większy teren „miasteczka biegacza” pozwolił zwiększyć limit uczestników do rekordowej liczby ośmiu tysięcy! Nad imprezą będzie czuwał nowy dyrektor sportowy, którego funkcję objął Paweł Januszewski. Zapisy na: www.wingsforlifeworldrun.com

Dokładnie 6 maja 2018 roku, o godzinie 13:00 czasu polskiego, ludzie na całym świecie wyruszą na trasy w wyznaczonych lokalizacjach i zaczną bieg „dla tych, którzy nie mogą”. Po 30 minutach w pogoń za nimi wyruszą Samochody Pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejnych uczestników. Fakt, że nie ma tutaj z góry założonego dystansu pozwala na podjęcie decyzji o wzięciu udziału szerokiemu gronu osób. Na trasie dobrze będą się czuli zarówno amatorzy chcący pokonać symboliczne 5 kilometrów, maratończycy, jak i ultramaratończycy liczący na pobicie życiowych rekordów. To jeden z powodów, dla których Paweł Januszewski, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów biegowego stylu życia w Polsce, zgodził się przejąć pałeczkę po Adamie Kleinie i kontynuować jego dyrektorską misję.

„Jestem na imprezie od zawsze, znam ją od podszewki. Wings for Life World Run to impreza wyjątkowa i to nie jest banał, bo drugiej takiej po prostu nie ma. Dodatkowo dochodzi element międzynarodowej rywalizacji i to są powody, dla których, choć byłem zaskoczony, przyjąłem tę niezwykle przyjemną propozycję i się nie wahałem.” – tak komentuje objęcie funkcji dyrektora sportowego Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku w biegu na 400 m przez płotki, pomysłodawca inicjatywy BiegamBoLubię i komentator minionych edycji Światowego Biegu.

Polacy pokochali ten bieg, a nasza edycja Wings for Life World Run jest jedną z najradośniejszych na świecie. Z roku na rok jest coraz większa i gromadzi liczniejsze rzesze miłośników biegania. W 2017 lista startowa licząca 6 tysięcy nazwisk została zapełniona na 2 tygodnie przed majowym biegiem. W związku z tak dużym zainteresowaniem organizatorzy podjęli decyzję o zmianie lokalizacji startu i zwiększeniu puli pakietów startowych o dwa tysiące. W 2018 miasteczko zawodów powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które goszczą największe poznańskie imprezy biegowe. Nowa trasa zawodów zostanie upubliczniona w najbliższych tygodniach.

Nieco ponad 3 miesiące to dobry czas na podjęcie decyzji o wzięciu udziału, rejestracji i rozpoczęciu przygotowań. Na oficjalnej stronie biegu od przyszłego tygodnia pojawią się treningi skierowane do osób na różnych stopniach zaawansowania. „W Światowym Biegu każdy sam ustala dystans, jaki ma do przebiegnięcia i każdy może wziąć udział. Te 100 dni to odpowiedni czas, ale mam nadzieję, że ci, którzy się szykują do poprawienia wyników naszych rekordzistów, zaczęli przygotowania odpowiednio wcześniej” – zachęca do treningu Januszewski.

dyrektorzy
Od lewej: Krzysztof Łoniewski (PRIII), Adam Klein (dyr, sportowy w latach 2015-2017, red.nacz.Bieganie.pl), Jerzy Skarżyński (trener, autor książek, ambasador biegu), Paweł Januszewski (nowy dyrektor sportowy, BiegamBoLubię).

A rekordziści z Polski nie próżnują i zdradzają, gdzie wystartują tym razem. Dominika Stelmach, która wygrała kolejno 3 odsłony na 3 kontynentach; po Europie, Australii i Ameryce Południowej zdecydowała się na biegowe podbicie Afryki i wystartuje w RPA. Z kolei Bartek Olszewski, znany jako WarszawskiBiegacz, postawił na Rio de Janeiro i właśnie w Brazylii będzie bronił tytułu najlepszego biegacza na świecie.

Na poznański przystanek Wings for Life World Run zarejestrowało się już prawie 3 tysiące biegaczy, a nazwisk na liście startowej przybywa z dnia na dzień. Z zapisami nie warto zwlekać, wszyscy którzy zapewnią sobie miejsce przed 11-stym marca otrzymają wyjątkowy numer startowy ze swoim imieniem.

Napisz historię jubileuszowej 5. edycji Wings for Life World Run razem z nami.
Zapisz się już dziś na: www.wingsforlifeworldrun.com

Pamiętaj: 100% wpisowego i datków trafia bezpośrednio na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach. Wspólnymi siłami, na rzecz fundacji zebrano 20,6 miliona euro, jednocześnie pokonując przy tym łączny dystans 4,2 miliona kilometrów.

Możliwość komentowania została wyłączona.