13 maja 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

W niedzielę ruszają zapisy na Forest Run


Forest Run na stałe wpisał się w kalendarz biegów trailowych Wielkopolski. 17 września odbędzie się już trzecie edycja tego wyścigu przebiegającego po szlakach Wielkopolskiego Parku Narodowego. 

Najciekawsza trasa, krajobrazowo prawdziwa perełka, liczy aż 50 km i jak na podpoznańskie tereny ma całkiem sporo przewyższeń – ok. 400 metrów w górę. Będzie zatem co robić, ale wysiłek powinny zrekompensować widoki i szlaki. Trasa biegnie bowiem na skarpach wzdłuż jezior, górzystymi singieltrackami w gęstym lesie, obok pól i łąk. To niebywałe atuty tego biegu, które wspominają uczestnicy zeszłorocznych edycji. 

wpn dlugatrasa wersjamala20151

Dwie pozostałe trasy to 22 km i 12,5 km, które również są bardzo wymagające, zawodnikom oprócz ciszy i spokoju lasu w pamięci szczególnie  zapadł ostatni długi podbieg do mety.

To co wyróżnia ten bieg spośród innych to nie tylko piękno Parku Narodowego, położonego zaledwie 20 km od centrum Poznania, ale również przyjacielska i chilloutowa, wręcz piknikowa atmosfera. Można pobujać  się w hamaku pod koronami drzew, wyciągnąć się wygodnie na leżakach, chwycić rakietkę do badmintona albo spróbować swoich sił na slacklinie.

Limit zawodników to 800 osób, łącznie dla wszystkich trzech tras. Zapisy ruszają w najbliższą niedzielę 15 maja

Więcej informacji na stronie: http://www.forestrun.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.