17 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

W niedzielę rozgrzewka przed Wings for Life World Run


W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia o godzinie 10:00 na terenie poznańskiej Malty przy „Czerwonym Smoku”, odbędzie się rozgrzewka przed ogólnoświatowym biegiem Wings For Life World Run 2015. Warsztaty będą podzielone na dwie część – teoretyczną oraz praktyczną.

1.jpg

W pierwszej części odbędzie się próbny bieg w którym zawodnicy pokonają jedną pętle wokół jeziora Malta. Uczestnicy będą mogli dokładnie sprawdzić w jakiej są formie.

W drugiej części – tej bardziej teoretycznej, przybliżymy format biegu Wings For Life World Run oraz omówimy uzyskane wyniki, na podstawie których określimy jaki wynik konkretna osoba może uzyskać podczas biegu 3 maja. W rolę wykładowcy wcieli się nie byłe kto, bo sam Grzegorz Urbańczyk – polski zwycięzca poprzedniej edycji, a wspierać go będzie Łukasz Nowacki – trener lekkiej atletyki. Oficjalne zawody będą miały miejsce 2 tygodnie później, 3 maja, a zawodnicy wyruszą również z poznańskiej Malty..

Warsztaty są skierowane dla wszystkich biegaczy, również tych, którzy nie zapisali się jeszcze na WFL WR. Udział jest bezpłatny.

2.jpg

  • MIEJSCE: Klub Multisportowy Red Oak ul. Jana Pawła II 7 Poznań. 
  • DATA: 19 kwietnia, godzina 10:00
  • PROWADZĄCY: Grzegorz Urbańczyk – polski zwycięzca poprzedniej edycji WFL WR 

O BIEGU – WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Start w tym samym momencie odbędzie się w 35 miejscach na świecie. Bieg rozpocznie się w Poznaniu, 3 maja 2015 r. o godz.: 11:00 czasu UTC. W Polsce będzie wówczas godzina 13:00. Metę będzie wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa biegu wyruszy z Poznania. 

777.jpg

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.
 

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Julia Torla – Miss Polski na Wózku, Adam Małysz –  multimedalista olimpisjki, obecny kierowca rajodwy czy Kuba Przygoński – motocyklista rajdowy.

Już teraz wszyscy mogą doświadczyć tego, jakie emocje towarzyszą, gdy za plecami zaczyna pojawiać się samochód pościgowy wieszczący koniec biegu. Dzięki specjalnej aplikacji Wings For Life World Run na urządzenia mobile można przeprowadzać realistyczne treningi, aby w dniu biegu zachować „zimną krew” i pokonać jak najdłuższy dystans. Aplikacja dostępna jest w AppStore i Play.

Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.