16 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

W niedzielę Cracovia Maraton. Padnie rekord frekwencji?


„Maraton z historią w tle” – pod takim hasłem w niedzielę, 18 maja, o godzinie 9:00 wystartuje 13. Cracovia Maraton. Do biegu, który po dziewięciu latach ponownie rozpocznie się i zakończy na krakowskim Rynku Głównym, zgłosiło się ponad 8 tysięcy osób.

k.jpg 

Cracovia Maraton to jeden z największych polskich biegów rozgrywanych na dystansie 42,195 km. Dotychczas najwięcej osób ukończyło krakowski bieg w 2013 roku – było ich dokładnie 4419. W tym roku liczba ta może być zdecydowanie większa, gdyż do zawodów zgłosiło się ponad 8 tysięcy biegaczy. 

Niedzielna rywalizacja rozpocznie się, po raz pierwszy od 9 lat, na Rynku Głównym w Krakowie. Zawodnicy pobiegną w kierunku krakowskich Błoni, następnie Mostem Dębnickim do Ronda Grunwaldzkiego, potem w kierunku Kładki im. Ojca L. Bernatka przez Most Kotlarski, a następnie wzdłuż Wisły w kierunku Wawelu z metą na Rynku Głównym. Do pokonania będą mieli dwie pętle trasy.

 
Po raz pierwszy relację z Cracovia Maratonu będzie można śledzić „na żywo” dzięki transmisji w Internecie. Przez  6 godzin pokazana zostanie  rywalizacja maratończyków przy użyciu czterech kamer (z mety, z motocykla oraz z  dwóch stałych punktów na trasie). Relację będzie mogło oglądać jednocześnie 10 tysięcy osób na komputerach oraz różnych urządzeniach mobilnych. Dodatkową widownię zapewni telebim znajdujący się na Rynku Głównym – w miasteczku imprezy, zlokalizowanym w okolicy linii startu i mety 13. Cracovia Maraton. Dostęp do obrazu w jakości HD umożliwi player zamontowany na stronie internetowej maratonu i fan page’u Cracovia Maraton na Facebooku. Transmisja rozpocznie się o godz. 8:45.

W ramach 13. Cracovia Maratonu odbędą się także biegi organizowane przez RMF FM, a także: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (17 maja, godzina 16:00), Cracovia Maraton na Rolkach (17 maja, godzina 16:00) oraz bieg nocny na 10 km (16 maja, godzina 21:00). 

Możliwość komentowania została wyłączona.