11 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

W każdą sobotę o 8:30 zapraszamy wszystkich na BBL na Agrykoli


Zaczęło się wszystko w 2010 roku. Najpierw był jeden stadion, warszawska SKRA, potem Kraków, potem Poznań, potem Bielsko Biała. Dzisiaj jest 38 stadionów w różnych miejscach polski. Już w w tym roku na pewno będzie ich ponad 40.

Właśnie pojawi się nowy stadion. Po raz pierwszy będzie to drugi stadion w mieście, w którym już prowadzimy zajęcia – będzie to Warszawa. Zajęcia na SKRZE zaczynają się o 9:30, natomiast na stadionie na Agrykoli będą zaczynać się o 8:30.

bblmapa agrykola

Wyjątkowo – na pierwsze spotkanie zapraszamy o 8:30 przed wejściem do studia Programu 3, Myśliwiecka 3/5/7 skąd przejdziemy na stadion (300 metrów). (normalnie zajęcia będą zaczynały się od razu na stadionie)

Czego możesz spodziewać się na zajęciach? To zależy od Twojego poziomu.

Jestem zupełnie początkujący, nie potrafię przebiec nawet 2 minut.
Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego na co Cię stać. Już na pierwszych zajęciach udowodnimy Ci, że na znacznie więcej niż myślisz. Co Cię czeka? Będziesz prawdopodobnie biegł (czy biegła) pierwsze w życiu ….(xx)…  minut, prawie bez przerwy nie dla tego, że Cię zmusimy ale dlatego, że sam (sama) chcesz. Zaufaj nam, to (xx) Cie zaskoczy.

Jestem początkujący, biegam bardzo sporadycznie ale nie wiem co zrobić, żeby biegać lepiej i więcej.
Wszystko zależy od Ciebie ale i od kilku prostych zasad, których powinieneś się trzymać, rozgrzewka, rozciąganie, różnorodny trening od spokojnego do dynamicznego. Przyjdź na zajęcia a już za pierwszym razem z nami poznasz wszystkie elementy

Biegam regularnie ale chciałbym (chciałabym) lepiej
Porozmawiamy o celach i o tym jak je osiągnąć. Określenie realnych ale ambitnych celów i konsekwentna realizacja planu to klucz do lepszego biegania – was czeka rozmowa o priorytetach i ustalaniu celów, które was rozwijają.

Startuję za dwa tygodnie w Maratonie Warszawskim
Dla was do startu zostały dwa ostatnie tygodnie. Jeśli trenujesz do maratonu regularnie masz prawdopodobnie jakiś Plan Treningowy, w który nasz sobotni trening musi się wpasować, dlatego nie będziemy robili nic na siłę. Jeśli planu nie masz i biegasz na "hura" – zobaczymy czy jesteśmy w stanie jeszcze Ci w czymś pomóc. Być może czeka Cię na stadionie sprawdzian na 3 lub 5 tys m.

Jestem wymiataczem, biegam bo lubię, często startuję w zawodach
Przyjdź i sprawdź się na 3 lub 5 tys m (na miejscu zdecydujemy jaki będzie to dystans). 3 lub 5 tys m to dystans będący idealnym sprawdzianem a jednocześnie świetnym treningiem dla każdego długodystansowca. Po biegu czeka Cię dyskusja na temat Twoich szans na innych zawodach.


Poniżej – krótkie kompendium tego co trzeba wiedzieć przychodząc na zajęcia:

bbl 540
Mapa dotychczasowych spotkań BiegamBoLubię

O co w tym chodzi?

Zajęcia BiegamBoLubię to cotygodniowe treningi z osobami które chcą się nauczyć biegania lub już biegają. Spektrum poziomów jest olbrzymie, zapraszamy zawsze przede wszystkim początkujących, bo to oni są zawsze najbardziej potrzebujący.

Jaki trzeba mieć ze sobą sprzęt?

Dobrze jest mieć ze sobą sportowy strój: czyli buty do biegania ale jeśli ktoś takich jeszcze nie posiada i chciałby przyjść, niech przyjdzie – doradzimy gdzie i jakie kupić, sportowy strój to także koszulka, spodenki lub spodnie – w każdym razie takie które nie krępują ruchów, w których czujecie się swobodnie i nie są zbyt ciepłe – w  trakcie biegu zaczniecie się pocić (to normalne) i koniecznie powinniście być ubrani w coś co w momencie startu treningu daje odczucie lekkiego chłodu. Ewentualnie miejcie na sobie kilka warstw, które będziecie mogli zdjąć aby dostosować się do warunków.

Dla kogo nasze spotkania są przeznaczone? Dla jakiej grupy wiekowej?

Dla każdego, kto kiedykolwiek myślał o tym, że chciałby zacząć biegać nie ma ograniczeń wiekowych.

Jak długo trwają?

Zazwyczaj około godziny, w ciepły dzień czasem dłużej, to zależy od trenera i uczestników.

Czy udział w spotkaniu-treningu kosztuje?

Udział jest bezpłatny.

Czy są szatnie, prysznice?

Nie, tego nie zapewniamy. Najlepiej przyjść już ubranym w sportowy strój, ewentualnie w jakiejś kurtce, wierzchnie ubrania będzie można zostawić z boku na stadionie.

Możliwość komentowania została wyłączona.