21 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Usain Bolt wraca do Pekinu pewny siebie


Najszybszy człowiek świata oraz 14-krotny złoty medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, powraca do Pekinu pewny siebie na 15. mistrzostwa świata w lekkiej atletyce.
 
Ostatnie kilka tygodni spędziłem na ciężkich treningach, żeby być w jak najlepszej formie biegowej i obronić swoje tytuły podczas zawodów – wyznał Bolt podczas konferencji prasowej PUMA JAAA.
Wszyscy doskonale wiedzą, że mistrzostwa są dla mnie najważniejsze. Właśnie dla nich trenuję. Każdy z biegów jest ważny, ale medale i tytuły są przyznawane tylko podczas mistrzostw. Mój tegoroczny sezon biegowy nie był zbyt dobry, ale trener oraz jego zdolności wprowadziły mnie w dobrą formę i pewność siebie – dodał sprinter z Jamajki.
Treningi są bardzo ważne. Nie rozumiem, jak niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć, ile pracy jest potrzebne, żeby dojść do formy, która pozwoli ci na rywalizację na mistrzowskiej scenie. To mnóstwo godzin pracy na bieżni oraz na siłowni. Na bieżni może to wyglądać na coś prostego, ale stoi za tym ogrom pracy – przekonywał 29-letni zawodnik.
Pekin jest miejscem, gdzie to wszystko podczas igrzysk olimpijskich w 2008 roku się dla mnie zaczęło. Mam wspaniałe wspomnienia związane z tym miastem oraz stadionem. Wspaniale jest tutaj wrócić, nie mogę się już doczekać powrotu na bieżnię w niedzielę – stwierdził.
Usain Bolt blisko współpracuje z PUMĄ już od ponad dekady, podczas gdy marka wyposaża go w najnowszy sprzęt do biegania oraz treningów. PUMA wprowadziła niedawno IGNITE Runner oraz buty treningowe XT, które Bolt ubiera trenując na bieżni oraz na siłowni.
IGNITE to najbardziej wrażliwe buty do biegania PUMY. Zostały zaprojektowane, żeby zwracać jak najwięcej energii, zapewniać komfort i wytrzymałość. Oddziaływująca przy każdym odbiciu pianka IGNITE odpowiada za sprężyste ruchy i optymalne odbicie. Pianka IGNITE to mieszanka stworzona w oparciu o specjalistyczne badania zwrotów energii i długoletniej wytrzymałości.
Najnowsze buty treningowe IGNITE XT zostały stworzone dla sportowców chcących otrzymać maksymalny zwrot energii włożony w każdy ruch podczas swoich niezwykle intensywnych treningów. Specjalne rowki pozwalają przy tym na szybkie i dynamiczne zmiany kierunku biegu. 

Możliwość komentowania została wyłączona.