10 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trening dla Ukrainy przed „Biegiem na Majdan”


„Biegiem na Majdan” to inicjatywa uczczenia ukraińskich aspiracji i wyraz wdzięczności za przypomnienie Polsce i Europie o tym, jak cenne są europejskie wartości. Wszystkich, którzy chcą zamanifestować, że pamiętamy o wolnościowym zrywie Ukraińców, że popieramy ich europejskie i wolnościowe aspiracje zapraszamy na Trening dla Ukrainy, który w dniu 16 listopada odbędzie się na Stadionie Agrykoli w Warszawie.

z16886478Q__Biegiem_na_Majdan___Warszaw___Kijow__18___21_list.jpg


Zapraszamy 16 listopada (niedziela) od 12:00 do 14:00 na warszawski Stadion Agrykoli (Myśliwiecka 9) na „Trening dla Ukrainy“. Będzie to okazja do spotkania wszystkich, którzy chcą zamanifestować, że pamiętamy o wolnościowym zrywie Ukraińców, że popieramy ich europejskie i wolnościowe aspiracje. Będzie też można po prostu sobie pobiegać z uczestnikami i uczestniczkami dziennikarskiej sztafety „Biegiem na Majdan“, która 18 listopada o świcie z  wyruszy Warszawy.Do Kijowa dotrzemy 21 listopada w pierwszą rocznicę Euromajdanu i 10. Pomarańczowej Rewolucji, żeby wziąć udział we wspólnym marszobiegu wolności z mieszkańcami i mieszkankami stolicy Ukrainy. 

„Trening dla Ukrainy“ ma być zatem zarazem wyjątkowym spotkaniem biegających warszawiaków i warszawianek i aktem solidarności z Ukrainą, stanowczym stwierdzeniem że „inter arma musae NON silent”, że sztuka (także – sztuka biegania) nie powinna zamilknąć, gdy Ukraina walczy o swoją wolność. Będzie można wpłacić datek do puszki Polskiej Akcji Humanitarnej dla ukraińskich ofiar wojny.
Dodatkowym „dopingiem“ będą tradycyjne ukraińskie pieśni w pięknym wykonaniu ukraińskiego chóru kobiet.  Zaprosimy też wszystkich na darmowe pasta party (makaron penne z wyborem sosów – prosto z food trucka), za darmo, a jeśli ktoś zechce, za „co łaska“ dla Ukrainy.
Będziemy też rozdawać profesjonalne koszulki i kamizelki odblaskowe z logiem Biegu na Majdan.  
Osoby biegające zapraszamy w strojach sportowych – zrobicie sobie parę kółek z drużyną „Biegiem na Majdan“, w której są m.in. Piotr Kraśko (Wiadomości TVP), Kamil Dąbrowa (radiowa Jedynka), Konrad Piasecki  (RMF FM i TVN 24), Beata Sadowska, Włodzimierz Nowak (szef „Dużego Formatu“), Przemysław Iwańczyk (Polsat, TOK FM), Piotr Pacewicz i Wojtek Staszewski (twórcy akcji „Polska biega“) i wielu innych z TVN, TVP Info, Polsatu, „Polityki“, „Newsweeka“ i „Wyborczej“, a ponadto multimedalista olimpijski Robert Korzeniowski, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, słynny pisarz słowacki Milan Simecka i grupa działaczy pozarządowych, w tym Mirosław Bieniecki, słynny organizator „Biegu Rzeźnika“. 
„Trening“ i całą akcję „Biegiem na Majdan“ organizuje Fundusz Mediów. Partnerem strategicznym jest PZU, a partnerami wspierającymi „Poradnik Handlowca“ i Kulczyk Investments. 

Beata Szulęcka (więcej po nr tel.  515 785 995)
Więcej na: polskabiega.pl i FB/Trening dla Ukrainy i pod nr telefonu.

Możliwość komentowania została wyłączona.