7 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

The North Face Ultra-Trail Mount Fuji – pierwszy bieg na 100 mil w Japonii


TOKYO 540


The North Face Ultra-Trail Mount Fuji – pierwszy bieg na 100 mil w Japonii

The North Face Ultra-Trail Mount Fuji (UTMF) to nowy ultramaraton na mapie każdego miłośnika biegów górskich. Bieg wokół Mount Fuji, inspirowany europejskim The North Face Ultra Trail du Mont Blanc, odbędzie się między 20 a 22 maja 2011 w Japonii.

Wyścig, zorganizowany dzięki udanej współpracy dziewięciu miast położonych w masywie wulkanu Mount Fuji (3 776 m n.p.m) będzie pierwszym ultramaratonem na dystansie 160 km (100 mil), jaki kiedykolwiek odbył się w kraju kwitnącej wiśni. Organizatorzy mają nadzieję, że bieg wokół najwyższego szczytu Japonii będzie okazją nie tylko do promocji dyscypliny, ale także do przekazania kolejnym pokoleniom historii i kultury regionu.

W dniach 20 – 22 maja, odbędą się dwa biegi, w których weźmie udział 2000 biegaczy. Rejestracja potrwa do 31 marca br.

Trasa głównego biegu – The North Face® Ultra-Trail Mount Fuji (UTMF) – ma 160 kilometrów i sumę przewyższeń wynoszącą 8000 metrów. Rozpoczyna się ona i kończy w Ohike Kouen, Kawaguchiko Fujikawaguchiko-cho w prefekturze Yamanashi. Limit czasu na jej pokonanie to 48h.

Na pokonanie 90 – kilometrowej trasy biegu drugiego biegu – Shizuoka – Yamanashi (STY) – biegacze będą mieli 26 godzin. Suma przewyższeń w tym przypadku wynosi 4 500 m. Na starcie w Fujiyama Kodomo no Kuni, Fuji-shi w prefekturze Shizuoka stanie 1 200 zawodników. Swoje zmagania zakończą także w Ohike Kouen.

Więcej informacji na temt rejestracji, kwalifikacji oraz informacje szczegółowe na http://www.ultratrailmf.com/.

Możliwość komentowania została wyłączona.