1 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

The Human Race – Tłumy biegaczy w Warszawie

15 tysięcy biegaczy w Warszawie, a około milion w 26 krajach na całym świecie rywalizowało dziś w biegu Human Race organizowanym przez firmę Nike na dystansie 10 kilometrów. Największy pod względem frekwencji bieg w Polsce zakończył się zwycięstwami Mariusza Giżyńskiego i Moniki Drybulskiej.

Impreza organizowana przez Nike, podobnie jak rozgrywane w ubiegłych latach trzy edycje Run Warsaw, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zawodników, jak i kibiców. Na starcie pojawili się nie tylko pasjonaci biegania, ale także wiele sław polskiego sportu z mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim na czele.

Wszystko zaczęło się jednak od dwóch koncertów muzycznych: Molesty Ewenement i Kayah. Obaj wykonawcy próbowali rozgrzać zebranych zawodników już na godzinę przed oficjalną rozgrzewką. Jak się później okazało najlepiej rozgrzanym zawodnikiem był Mariusz Giżyński, który od początku narzucił wysokie tempo i ukończył bieg jako pierwszy z czasem 30:00.

Wynik jest o tyle dobry, gdyż został uzyskany w samotnym biegu na dość wymagającej trasie, nie na tyle jednak aby zostać najszybszym zawodnikiem Human Race. Szybciej, bo w czasie 29:25 dystans 10 km pokonał dziś w Monachium Gunther Weidlinger (nie znane są jednak wszystkie wyniki z wszystkich miast). Wśród kobiet najszybciej bieg ukończyła Monika Drybulska, która niedawno wróciła z Pekinu gdzie startowała w Maratonie Olimpijskim.

Zwycięzcy: Monika Drybulska i Mariusz Giżyński.