25 stycznia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Team Saucony BARTOSZAK


saucony_bartoszak_524.gif

IDEA: W każdą niedzielę, o godzinie 9:00 proponujemy Poznaniakom i wszystkim chętnym wspólny bieg w okolicach Jeziora Rusałka. My, to grupa entuzjastów biegania, otwarta na biegaczy zaawansowanych i początkujących. Jednak dobrze by było, aby przychodząc do nas każdy był już w stanie truchtać minimum 15 minut. Możecie liczyć na rady bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek biegaczy, a zwłaszcza jednego z nas – Michała.

Prowadzącym naszą grupę jest Michał Bartoszak, znakomity zawodnik długodystansowy, olimpijczyk z Aten, trener i fajny kolega. Zapraszamy w okolice stadionu Olimpii. Jeśli macie pytania – zadawajcie je na FORUM

1 lutego 2009

20090201_1.jpg

20090201_2.jpg

20090201_3.jpg

20090201_4.jpg

25 stycznia 2009

pyrlandia_20090125.jpg

25 stycznia 2009

Krótka rozmowa z Michałem Bebejewskim (Bebejem):

Powiedz Michał, dlaczego przychodzisz na spotkania grupy, do tej pory tego typu aktywność (bieganie w grupie) nie była chyba Twoją ulubioną formą ?
Dlaczego przychodzę?
Żeby gadać, gadać, gadać – lubie dużo gadać o bieganiu, a tu mam z kim – oczywiscie biegam i chudne, ale to przy okazji.
Podoba mi się: atrakcyjny teren biegowy, mozliwość poznania nowych biegaczy, wymiana informacji biegowych i nie tylko, luźna atmosfera, mobilizacja do nadążenia za grupą, biegania z grupa coraz większych dystansów. Co bym udoskonalił, uatrakcyjnił? Spróbowałbym na wzór Warszawy aby na spotkania zapraszać słynnych trenerów i zawodników z Poznania: Osik, Pilarczyk, Cybulski, Ziólkowski, Włodarczyk, Ostrowski, Bugaj, Motyl, Grenda, Dziamski, Szudrowicz, Sudoł, Jagaciak, Weiss, Linkowski, Maćkowiak. No i czekam na wiosne i rozmowy po bieganiu przy izotoniku. 🙂

Jestem zaskoczony pozytywnie frekwencją, dzisiaj było 18 osób, widzę że większość się stara systematycznie chodzić bo rozpoznaję twarze i częściowo imiona. Oby tak dalej. Michał troche za szybko biegnie rozgrzewkę i boje sie o początkujących, ale ogólnie to jest bardzo miły dla wszystkich i ludzie sie garna do niego.

11 stycznia 2009

teamsaucony_524.jpg

Na niedzielne bieganie przybyła duża grupa w tym pierwsze dziewczyny. Witamy!!!

4 stycznia 2009

Wreszcie, po tygodniach zapowiedzi spotkała się po raz pierwszy grupa team Saucony BARTOSZAK. Pojawiło się 15 osób, niestety sami panowie ale czekamy z niecierpliwością na pierwszą Poznaniaczkę, która będzie chciała się przebiec z nami po okolicach Rusałki.

11 stycznia zapraszamy po raz drugi !!! Poniżej kilka fotek.

20090104_1.jpg

20090104_2.jpg

20090104_3.jpg

20090104_4.jpg

Do zobaczeniaWstęp

Witam was drodzy biegacze w imieniu Bieganie.pl i Michała Bartoszaka. Z kokona Pyrlandia Team wychodzi w końcu Team Saucony Bartoszak.

Przyznam się, że pomysł na powstanie takiej grupy zrodził się w mojej głowie kilka tygodni temu. Byłem współtwórcą warszawskiego SBBP.PL, obserwowałem powstawanie kolejnych grup w Polsce – Grupy Trójmiejskiej, KB Maniac czy później grup na ścieżkach Nike, teraz jestem też w pewnym stopniu zaangażowany w projekt UrbanRunning (lub Gwiazdy Biegają Nocą) pilotowany przez Pawła Januszewskiego. Ale taki zespół jak team Saucony Bartoszak może być wg mnie zupełnie unikalny. Są tego dwie główne przyczyny.

bartosz_5242.jpg
Przede wszystkim osoba samego Michała Bartoszaka. To wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Olimpijczyk, zawodnik, który miał znakomite osiągnięcia sportowe i chyba wszyscy eksperci zgodzą się, że był to na razie jeden z ostatnich w naszym kraju wielkich biegowych talentów. W skali międzynarodowej nie osiągnął niestety wyników, które spowodowałyby, że stał by się znany szerokiemu gronu kibiców, ale złożyło się na to wiele czynników. Niemniej jego wyniki zasługują na najwyższe uznanie. Odsyłam do naszej bazy PUMAPRO do profilu Michała oraz do przeczytania z nim wywiadu. Michał to ponadto doświadczony trener biegów długich, otwarty i kompetentny, nie narzucający swoich „jedynie słusznych” koncepcji. Wg mnie także każdy zawodnik amator jest w stanie wiele skorzystać z rozmowy z Michałem i myślę, że aż żal było Michała nie wykorzystać.
Druga sprawa – to Poznań, miasto o bardzo dużej, rozbieganej społeczności biegowej, posiadające znakomite tereny do treningu, na długich i krótkich trasach, w bardzo malowniczych okolicach. Poza tym to miasto na tyle duże, że jest w stanie dostarczyć grupie na tyle dużo różnych indywidualności, aby grupa mogła się rozwijać.
A więc zawodnik i duże miasto – to dwa czynniki, które wg mnie skazują tę grupę na sukces. 🙂 W skali całego kraju nie ma drugiego takiego miejsca. Aby taka grupa mogła się prężnie rozwijać, potrzebne jest zaplecze miasta, najlepiej dużego. Jednak w innych dużych miastach nie mieszkają zawodnicy długodystansowi posiadający tak duży sportowy autorytet. Żałuję na przykład, że Grzegorz Gajdus mieszka w niedużej miejscowości, bo to także byłby wg mnie duży potencjał na szefa takiej grupy, gdyby nie to, że jednak często jeździ na zgrupowania. No i oczywiście Jurek Skarżyński ma też wszelkie warunki aby taką akcję zrobić.
bart_shirt.jpgKiedy zaproponowałem to Michałowi – zgodził się chętnie, co bardzo mnie ucieszyło. Nazwa grupy Team Saucony Bartoszak nie jest przejawem megalomanii Michała, ale także moją propozycją, zawierającą w sobie po pierwsze nazwisko rzeczywistego sportowego patrona grupy oraz markę Saucony, której Michał jest w Polsce przedstawicielem. Wydaje mi się, że chociaż w taki sposób jesteśmy w stanie podziękować mu za poświęcany grupie czas.
Mam nadzieję, że już na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 4 stycznia w niedzielę, o godzinie 9:00 przy stadionie Olimpii przekonacie się, że warto będzie przychodzić na spotkania. Bieganie.pl jako prowodyr i patron medialny grupy będzie jej mocno kibicować.

Pozdrawiam i do zobaczenia w Poznaniu, Adam Klein
(po prawej stronie to tylko moja wizualizacja jak teoretycznie w przyszłości mogłaby wyglądać teamowa koszulka : ) )

Możliwość komentowania została wyłączona.