25 stycznia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Szade i Kiełbasińska z rekordami w Spale


Dwa halowe rekordy Polski juniorów autorstwa Michała Szade i Anny Kiełbasińskiej były ozdobą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W trwających od czwartku do niedzieli w Spale zawodach udział wzięło blisko 900 zawodników w wieku od 16 do 19 lat.

Michał Szade, zawodnik poznańskiej Olimpii, rekord kraju poprawiał dwukrotnie, najpierw w eliminacjach gdzie osiągnął czas 7.83, a następnie w finale, gdzie uzyskał wynik 7.81. Rezultat równy poprzedniemu rekordowi Artura Nogi, 7.95, uzyskał także srebrny medalista spalskich mistrzostw – Paweł Mulak z MKL Szczecin.

hmpj08_524.jpg
Michał Szade w blokach startowych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy

Anna Kiełbasińska, siódma sprinterka ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów na dystansie 200 metrów, rekord Polski poprawiła o 0.11 s uzyskując wynik 24.18. Dało jej to zdecydowane zwycięstwo i drugi złoty medal tych mistrzostw. Dzień wcześniej zawodniczka AZS-AWF Warszawa zwyciężyła bowiem także na dystansie 60 metrów (7.58).

Juniorzy

60 metrów
Juniorki
1 Anna Kiełbasińska 90 AZS-AWF Warszawa 7.58
2 Małgorzata Kołdej 90 KS Agros Zamość 7.74
3 Anna Karpowicz 91 MKS-MOS Wrocław 7.78
Juniorzy
1 Marcin Ławreszczuk 90 MOSM Tychy 6.86
2 Grzegorz Zimniewicz 91 UKS Achilles Leszno 6.89
3 Artur Szczęśniak 91 TS Olimpia Poznań 6.91
200 metrów
Juniorki
1 Anna Kiełbasińska 90 AZS-AWF Warszawa 24.18
2 Katarzynaa Karpowicz 90 MKS-MOS Wrocław 25.14
3 Anna Karpowicz 91 MKS-MOS Wrocław 25.52
Juniorzy
1 Mateusz Fórmański 91 ZLKL Zielona Góra 21.99
2 Krzysztof Dietrich 90 MLKS Sokół Lubin 22.04
3 Patryk Popowniak 91 RKS Łódź 22.10
400 metrów
Juniorki
1 Kamila Nowak 91 KS Orzeł Warszawa 57.12
2 Sylwia Weresa 91 WLKS Siedlce Iganie Nowe 57.77
3 Kinga Sadłowska 90 ZLKL Zielona Góra 58.53
Juniorzy
1 Marcin Grynkiewicz 90 LKS Pomorze Stargard 48.35
2 Artur Stopyra 90 KKS Victoria Stalowa Wola 48.63
3 Arkadiusz Wojno 90 LŁKS Prefbet Śniadowo 49.58
800 metrów
Juniorki
1 Ewa Jacniak 90 SKB Kraśnik 2:13.57
2 Marta Keller 90 OKS Start Otwock 2:13.74
3 Magdalena Figat 91 UKS Jedynka Bartoszyce 2:14.16
Juniorzy
1 Jakub Trząsalski 90 LKS Lubusz Słubice 1:53.67
2 Kamil Gurdak 90 MKS Stal Nowa Dęba 1:53.68
3 Przemysław Mesyasz 90 CKS Budowlani Częstochowa 1:54.25


1500 metrów
Juniorki
1 Katarzyna Broniatowska 90 AZS-AWF Kraków 4:31.10
2 Beata Pustoła 90 WLKS Siedlce Iganie Nowe 4:32.16
3 Agata Tawrel 91 LKS Pomorze Stargard 4:46.53
Juniorzy
1 Damian Roszko 91 KS Podlasie Białystok 4:01.60
2 Krzysztof Żebrowski 90 MULKS Makovia Maków Maz. 4:02.86
3 Mariusz Mierzwa 90 KKS Victoria Stalowa Wola 4:03.20


3000 metrów
Juniorki
1 Natalia Wacławska 91 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 10:24.85
2 Aleksandra Lisowska 90 MOS Zatoka Braniewo 10:25.05
3 Magdalena Mrugacz 90 ULKS Fajfer 2001 Łopanów 10:25.08
Juniorzy
1 Marek Kowalski 91 SKLA Sopot 8:46.31
2 Dawid Żebrowski 91 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 8:47.32
3 Łukasz Górski 91 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 8:55.40
60 metrów przez
płotki
Juniorki
1 Karolina Jaroszek 90 RLTL ZTE Radom 8.58
2 Katarzyna Karpowicz 90 MKS-MOS Wrocław 8.72
3 Aleksandra Kobysz 90 MTS Junior Sopot 8.86
Juniorzy
1 Michał Szade 90 TS Olimpia Poznań 7.81
2 Paweł Mulak 90 MKL Szczecin 7.95
3 Maciej Zelwert 91 LUKS Dwójka Namysłów 8.05

Juniorzy młodsi

60 metrów
Juniorki młodsze
1 Angelika Stępień 93 TL Pogoń Ruda Śląska 7.68
2 Katarzyna Gwiazdoń 93 MOSiR Mysłowice 7.79
3 Klaudia Konopko 92 UKS 19 Bojary Białystok 7.80
Juniorzy młodsi
1 Paweł Krysiak 92 MUKS Płock 6.92
2 Szymon Jaworski 92 LKS Lubawa 6.95
3 Remigiusz Olszewski 92 KS Gwardia Piła 7.01
200 metrów
Juniorki młodsze
1 Małgorzata Linkiewicz 92 MKS-MOS Wrocław 25.53
2 Joanna Helbik 93 LKS Pszczyna 25.60
3 Katarzyna Ratajczyk 92 AZS-AWFiS Gdańsk 26.05
Juniorzy młodsi
1 Tomasz Tomicki 92 UKS GMDS Barnim Goleniów 22.75
2 Kamil Metler 92 SKS Start Łódź 22.79
3 Marcin Htyszkiewicz 92 MKS Chojniczanka 22.98
300 metrów
Juniorki młodsze
1 Joanna Banach 92 UKS Kusy Warszawa 40.78
2 Marika Rosicka 92 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 41.21
3 Małgorzata Spadarzewska 92 MKS Polonia Warszawa 41.61
Juniorzy młodsi
1 Filip Przemyski 92 KKL Kielce 35.78
2 Sebastian Wiszniewski 93 KS Olimpic Szczecin 35.86
3 Paweł Tietierin 93 KKL Kielce 36.40
600 metrów
Juniorki młodsze
1 Justyna Święty 92 MKS-SMS Victoria Racibórz 1:34.85
2 Syntia Ellward 93 AZS-AWFiS Gdańsk 1:35.64
3 Paulina Mamrot 93 BKL Bełchatów 1:37.56
Juniorzy młodsi
1 Mateusz Kapes 92 RKS Łódź 1:24.35
2 Wojciech Kowalski 92 MKS Bolesłavia Bolesławiec 1:24.65
3 Piotr Kwapich 92 LLKS Gubin 1:25.06
1000 metrów
Juniorki młodsze
1 Aleksandra Walkiewicz 92 LKS Vectra-DGS Włocławek 3:02.82
2 Anna Lempart 92 MKS-MOSM Bytom 3:02.86
3 Karolina Baczyńska 92 LKS Pszczyna 3:02.88
3 Paula Furmańska 92 LKS Lubusz Słubice 3:02.88
Juniorzy młodsi
1 Mateusz Kowalczyk 92 WLKS Siedlce Iganie Nowe 2:31.29
2 Andrzej Siódmiak 92 LKS Stal Mielec 2:32.66
3 Adam Nawrot 92 MKS-MOSM Bytom 2:33.19
2000 metrów
Juniorki młodsze
1 Kornelia Kostka 92 KKL Kielce 6:38.71
2 Ewelina Lubiejewska 93 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 6:40.97
3 Agnieszka Lipiecka 93 AZS Poznań 6:43.30
Juniorzy młodsi
1 Damian Zagulak 92 GKS Tęcza N. Wieś Lębork 5:43.01
2 Wojciech Czernek 92 MOSM Tychy 5:43.61
3 Bartosz Kowalczyk 92 PLKS Gwda Piła 5:44.24
60 metrów przez
płotki
Juniorki młodsze
1 Karolina Kołeczek 93 SKS Wisła Sandomierz 8.64
2 Urszula Bhebhe 92 AZS-AWF Warszawa 8.80
3 Magda Langowska 93 LKS Zantyr Sztum 8.88
Juniorzy młodsi
1 Konrad Donczew 92 WKS Śląsk Wrocław 7.92
2 Rafał Wiszniewski 92 UKS Kusy Warszawa 7.92
3 Filip Drozdowski 93 MKL Toruń 8.14
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl