12 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Strażacy powalczą o mistrzostwo Polski w bieganiu po schodach


Bieg Na Szczyt Rondo 1 potwierdził swój status jednej z najbardziej oczekiwanych imprez biegowych w kraju. Wszystkie 500 pakietów startowych rozeszło się w rejestracji internetowej w ciągu zaledwie 30 minut. Na udział w zawodach mogą jeszcze liczyć zawodowi strażacy. W Rondo 1 odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach.

Bieg Na Szczyt 2014 03 15 Rondo sm 6731

Nie będzie to pierwszy raz, gdy strażacy wbiegną na 37. piętro warszawskiego biurowca. Byli już gośćmi Biegu Na Szczyt Rondo 1 w poprzednich latach:

Zawsze robili ogromne wrażenie na nas, organizatorach, ale też na pozostałych uczestnikach biegu – mówi  Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy Biegu Na Szczyt Rondo 1. – Wbiegnięcie na 37. piętro Rondo 1 to naprawdę bardzo intensywny wysiłek, nawet dla dobrze wytrenowanej osoby. A strażacy wbiegają tam w strojach bojowych, z aparatami powietrznymi i butlami, oddychając przez maski. Niosą ze sobą nawet 25 „dodatkowych” kilogramów! – dodaje.
W tym roku jednak, rywalizacja strażaków będzie miała większy rozmach. Do biegu zostanie dopuszczonych nawet 50 dwuosobowych zespołów z Państwowej Straży Pożarnej, a stawką zawodów będzie Mistrzostwo Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach:

Takie zawody to świetna okazja, aby zobaczyć najlepszych strażaków z całej Polski podczas morderczego wysiłku, jaki towarzyszy wchodzeniu po schodach w budynku wysokościowym. Rywalizacja sportowa w naszych szeregach zawsze dostarcza dużo emocji. Jest przy tym bardzo widowiskowa ze względu na sprzęt bojowy, w jakim starujemy. Odzwierciedla on rzeczywiste warunki podczas działań. Sam startuję w Rondo 1 oraz innych, zagranicznych zawodach tego typu i muszę przyznać, że strażacy z roku na rok są coraz lepiej przygotowani – mówi mł. kpt. Jarosław Białas z KM PSP Warszawa JRG 6. 
Rejestracja do startu w MP Strażaków w Bieganiu po Schodach zostanie uruchomiona 18 lutego (środa) na stronie www.biegnaszczyt.pl. Opłata startowa dla dwuosobowej drużyny będzie wynosiła 80 złotych.
V Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie odbędzie się 14 marca 2015r. Wyścig ma rangę Grand Prix of Poland, przyznaną przez Towerrunning World Association. Oznacza to, że stołeczny bieg jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Impreza ma ponadto wymiar charytatywny – cały przychód z opłat startowych przekazywany jest bowiem na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. 
Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl oraz profilu www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1. Newsy ze świata towerrunningu można znaleźć na www.towerrunning.com

rondo_01.pngrondo_02.pngrondo_03.pngrondo_04.png
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl