24 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Starty Polaków w Rehlingen

Dobrze spisali się Polacy na mityngu w niemieckim Rehlingen. Agnieszka Leszczyńska pewnie wygrała bieg na 800 m z wynikiem 2.02,74, a startujący na 3000 m Mateusz Demczyszak i Bartosz Nowicki złamali barierę 8. minut.

Zawodnicy WKS-u Śląska uzyskali odpowiednio rekordy życiowe 7:57.18 (4. miejsce) i 7:57.99 (5. miejsce). Startujący także w tej konkurencji Hubert Pokrop zajął 9. lokatę z czasem 8:07.70. Wygrał Kenijczyk Vincent Rono (7:48.49). W biegu na 800 m szósty z czasem 1:51.27 był Artur Ostrowski.

Agnieszka Leszczyńska
Podopieczni trenera Roberta Leszczyńskiego- Agnieszka i Bartosz, startowali po raz pierwszy od zjazdu z obozu wysokogórskiego w USA z, jak widać, dobrym skutkiem. Brązowa medalistka U23 na pewno w kolejnych zawodach będzie celować w poprawienie rekordu życiowego, który będzie zarazem minimum na ME w Barcelonie (2.01.00.)  "Życiówka" Bartosza Nowickiego na 1500 m (3.37,90) także dałaby mu szansę na występ w ME, gdyż wskaźnik PZLA na tym dystansie wynosi 3.38.00.