24 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Puchar Maratonu Warszawskiego, już 29 maja 10 km


puchar maratonu 2010 540


Do 32. Maratonu Warszawskiego pozostały cztery miesiące – nawet jeśli jeszcze nie zdecydowałeś  się na start, zacznij trening już  w tym tygodniu! W sobotę 29 maja odbędzie się  bieg na 10 km w Lesie Jana III Sobieskiego w Wawrze.

Jak co roku zapraszamy na cykl 5 imprez biegowych pod wspólną nazwą Pucharu Maratonu Warszawskiego 2010. Jest to doskonała okazja, aby w prosty sposób uporządkować swoje treningi i wraz z rytmem imprezy przygotować formę na maraton. Zapraszamy również osoby jeszcze nie biegające – z nami bez trudu postawisz pierwszy krok na drodze do pierwszego maratonu!  
 
Zasada rozgrywania Pucharu jest prosta. Razem mamy 5 imprez biegowych, każda z nich startuje kolejno co 4 tygodnie, a dystans za każdym razem wzrasta o 5 kilometrów. Zaczynamy więc od 5 km, miesiąc później pokonujemy już 10 km, następnie 15 km, 20 km i na końcu 25 km. Wraz z dystansem zmienia się również miejsce – staramy się, żeby każdy Puchar rozgrywany był w innym warszawskim parku lub lesie. 

Puchar Maratonu jest imprezą rekreacyjno-sportową: klasyfikacje prowadzone są tylko w kategoriach wiekowych, a za odpowiednie miejsca są przyznawane punkty. Po zakończeniu każdego biegu wśród wszystkich uczestników odbywa się się tradycyjne losowanie wielu nagród. Zapisy odbywają się na stronie lub przed biegiem. Wpisowe wynosi 10 zł. 

Nie ma obowiązku zaliczenia wszystkich biegów z cyklu – jeśli nie zacząłeś  treningów w kwietniu, możesz dołączyć do nas w maju! Zapraszamy!

Kalendarz imprez na 2010 rok:

24 kwietnia —> 5 km
29 maja —> 10 km
26 czerwca —> 15 km
7 sierpnia —> 20 km
4 września —> 25 km
26 września —> 42,195 km – 32. Maraton Warszawski

Najbliższy bieg z tego cyklu odbędzie się  29 maja – uczestnicy przebiegną  10 km w malowniczym Lesie Jana III Sobieskiego w Wawrze. Start o godzinie 10:00. Bliższe informacje na stronie www.maratonwarszawski.com.

FORUM DYSKUSYJNE

Możliwość komentowania została wyłączona.