kelvin
21 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Sport

Startuje maraton w Londynie! Jak śledzić wyniki na żywo?


W losowaniu do tegorocznej edycji maratonu w Londynie wzięła udział rekordowa liczba 578,374 zawodników. Dziś najwięksi szczęśliwcy wyruszają na trasę, by walczyć o rekordy, a wśród nich topowe gwiazdy światowego maratonu. Na trasie zobaczymy również nasze reprezentantki Asię Jóźwik i Olę Guzik. Jak śledzić rywalizację na trasie i wyniki elity biegu?

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy na wózkach (9:05 czasu w Londynie – 10:05 czasu polskiego). Po nich o godzinie 9:25 do rywalizacji staną kobiety z elity, które pobiegną w biegu bez mężczyzn. Równo o godzinie 10:00 (11:00 czasu polskiego) wystartują mężczyźni z elity oraz biegi masowe. Według organizatorów na trasie zobaczymy w sumie 326 Polaków.

Rekordy trasy należą do Kelvina Kiptuma (2:01.25) oraz Mary Keitany (2:17.01). Szczególnie damski rekord jest bardzo mocno zagrożony, bo w biegu zobaczymy trzy z czterech najszybszych kobiet w historii: Tigst Assefa, Brigid Kosgei i Ruth Chepngetich. Gwiazdorska obsada biegu gwarantuje niesamowite emocje, ale również walkę o rekord świata. Pełna lista elity w poprzednim wpisie.

Asia Jóźwik i Ola Guzik startują o godzinie 10:18 (11:18 polskiego czasu). Można będzie je śledzić, obserwując ich numery startowe: 15569 – Asia, 15819 – Ola.

Wyniki na żywo oraz międzyczasy będzie można obserwować na stronie biegu tutaj. Transmisję telewizyjną będzie można śledzić również na player.pl.

Projekt kieRUNek Londyn napędzany jest przez markę New Balance, a partnerami są Alab Sport i Nice To Fit You.

kieruneklondyn
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments