nozynski
21 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dariusz Nożyński ze stadionowym rekordem Polski w biegu na 100 kilometrów


Warszawski stadion POLONEZ był gospodarzem zawodów „6 godzin pełnej MOCY”, w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski w biegu 6-godzinnym. Najlepszym okazał się Dariusz Nożyński, który przy okazji pobił również rekord Polski na bieżni w biegu na dystansie 100 kilometrów.

To już druga edycja Mistrzostw Polski w biegu 6-godzinnym. Pierwsza odbyła się w 2022 roku w Chorzowie. Wtedy najlepszym okazał się również Dariusz Nożyński, bijąc rekord Polski na tym dystansie z wynikiem 95004 m. Tym razem do rekordu Polski zabrakło niewiele, jednak Nożyński potwierdził swoją ultra dominację. Wygrywając w tegorocznym biegu 6-godzinnym Nożyński pokonał 93.67 km, wyprzedzając drugiego na mecie Czecha Lukasa Kozlika o ponad 4 kilometry.

Wyniki 6 godzin pełnej MOCY – mężczyźni:

 1. Nożyński Dariusz – 93,67
 2. Kozlik Lukas – 89,53
 3. Dajnowski Mateusz – 85,36
 4. Dudek Jacek – 84,01
 5. Falandysz Damian – 83,41
 6. Mazur Andrzej – 82,02
 7. Bujnowski Artur – 81,68
 8. Świętochowski Patryk – 78,92

W klasyfikacji Mistrzostw Polski medale oprócz Dariusza Nożyńskiego zdobyli Mateusz Dajnowski oraz Jacek Dudek.

Zdjecie WhatsApp 2024 04 20 o 19.47.57 4c683775

Nożyński przy okazji biegu 6-godzinnego ustanowił również stadionowy rekord Polski w biegu na 100 kilometrów. 250 okrążeń na stadionie POLONEZ pokonał w czasie 6 godzin, 28 minut oraz 15 sekund.

Wśród kobiet najszybsze okazały się Patrycja Bereznowska, Katarzyna Chojnacka oraz Joanna Bieniek-Ugniewska, które jednocześnie zostały medalistkami Mistrzostw Polski.

bereznowska

Wyniki 6 godzin pełnej MOCY – kobiety:

 1. Bereznowska Patrycja – 76,91
 2. Chojnacka Katarzyna – 76,12
 3. Bieniek-Ugniewska Joanna – 75,31
 4. Romańska Karolina – 72,45
 5. Kapica Anna – 71,31
 6. Kowalunas-Bem Olga – 68,04
 7. Tomczyk Beata – 67,95
 8. Kuczko Agnieszka – 64,29

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się zespoły Biegające Ząbki (108,40 km), Team Zabiegane Dni 1 (103,07 km) i Markowi Biegacze (102,06 km).

6h

Wyniki zawodów

Zdjęcia: Paweł Lange / langepgotography – TEAM Zabiegane Dni

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
1 miesiąc temu

Nieźli Ci zawodnicy i imponujące wyniki robią, szkoda tylko że to tylko w takich niszowych konkurencjach a w tych co się liczą tj. Maraton, półmaraton, 10k itd. to świat nam ucieka z roku na rok.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

To jest rekord Polski, nie świata. Do światowych wyników tutaj też mam brakuje, nie rozumiem porównania i mowie o niszy.

...
...
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

@Zibi -emu pewnie chodziło bardziej, że powyżej Maratonu już nie ma prawdziwych zawodowców i rywalizacji… pieniędzy! – być może wówczas rekord by został ustanowiony znacznie poniżej 6h

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  ...

Dokładnie tak konkurencja jest ograniczona więc i trudno się odnieść czy ten wynik ma wartość sportową a 2.07 w maratonie H.Szosta to można jakoś ocenić

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Konkurencja mega niszowa więc nikt się tym nie emocjonuje poza uczestnikami bo to dla nich szansa aby być w jakiejś tabelce z rekordem. Poza tym to nie ma żadnej wartości sportowej, bo pewnie są biegi na 200km, 12h, 24h, pod górę, po schodach itd. czysta amatorska zabawa. Ale jak wspomniałem wynik i tal nieosiągalny dla 99.9% amatorów więc gratulacje.

Marian
Marian
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

No jednak chyba się emocjonujesz skoro tu pieprzysz te bzdury.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Nieee chodzi tu o żadną ekscytację, to po prostu artykuł z informacją, że rekord został pobity. Samego narzekania, że świat nam odjechał też nie rozumiem trochę. No odjechał. Jak Ci się nie podoba, to sam zbliż rekord Polski do światowych wyników, wszyscy będziemy Ci wdzięczni 😉
Mamy to co mamy i tyle. A że ktoś pobił rekord w niszowej dyscyplinie? No pobił, brawo dla niego i tyle. Pozdr.

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Zgoda, brawo i tyle!

Henryk
Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Świetny wynik, bez dwóch zdań. Gratulacje. Odnośnie niszy…ok.to nie olimpijska dyscyplina aczkolwiek to inny typ wysiłku. Nawet klasowi maratończycy niejednokrotnie nie sprostają rasowemu setkowcowi amatorowi!

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Jakiś amator który biega po pracy bije rekord Polski, a Ty jeszcze narzekasz, że niszowa konkurencja, że świat odjeżdża.. Wrzuć na luz i tak jak wyżej było napisane: idź i zbliż nas do świata. Tak wspaniały umysł na pewno wie jak to zrobić🤣

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Tomasz

Widać że są kłopoty ze zrozumieniem 2-3 zdań, jeśli tak to lepiej nie odpisywać nić

Andrzej Witek
Andrzej Witek
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Akurat rekord Polski Janickiego na 100 km uliczny w tabelach punktowych IAAF-u jest bardzo wartościowy na tle innych konkurencji. Osobna sprawa, że ma już 29 lat, wydawać by się mogło, że teraz taki czas zrobić łatwiej niż trzy dekady temu.

Wojtas
Wojtas
1 miesiąc temu

O to chyba nowa nisza dla sławnych Bartków, bo na klasycznych dystansach już nie idzie. Może tu są szanse.

bart
bart
1 miesiąc temu

Poza podaniem suchych faktów przydałoby się trochę komentarza. Brakuje informacji, jakie to było średnie tempo na 1 km. Bo czy 93km czy 75km w 6 godzin to raczej abstrakcyjne dane i mało chwytliwa informacja. Albo przypomnienie kim jest Darek czy Patrycja i jaką mają życiówkę w maratonie.