New Balance 1080v12
 
10 marca 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Start Pauli Radcliffe w Pekinie zagrożony


a567_524.jpg

Rekordzistka świata maratonie, Brytyjka Paula Radcliffe zrezygnowała ze startu w tegorocznym maratonie londyńskim (13 kwietnia) na skutek odniesionej w Albuquerque (USA) kontuzji prawej stopy. 34-letnia zawodniczka nie wywalczy tym samym czwartego tytułu najlepszej zawodniczki biegu w Londynie. Liczy jednak, że uda się jej wystartować w Pekinie podczas Igrzysk Olimpijskich.

„Jestem rozczarowana z powodu rezygnacji ze startu w Londynie” – powiedziała Radcliffe. – „Kocham biegać w tym mieście, a sam wyścig miał być dla mnie doskonałą próbą przed igrzyskami olimpijskimi. Jednak nawet pomimo niegroźnej kontuzji wolę zrezygnować z kwietniowego maratonu na rzecz jak najlepszego przygotowania się do Pekinu.”

Radcliffe to zwyciężczyni maratonu londyńskiego z 2002, 2003 i 2005 roku i w tym także miała być główną faworytką do zdobycia pierwszego miejsca. Ostatecznie nie zobaczymy jej na starcie. Dyrektor biegu, David Bedford zapowiada jednak, że obsada zawodów i tak będzie bardzo mocna i z pewnością zawodniczki dostarczą kibicom wielu niazapomnianych emocji.

Źródło: BBC News.