17 listopada 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sprawdzian miCoach – zanim rozpoczniesz trening


micoach_woman_2.jpg


Sprawdzian miCoach jest prosty, to klucz do spersonalizowanego treningu. Czy trenujesz z planem miCoach, czy nie, wynik Sprawdzianu pozwoli Ci ocenić jak ciężko trenujesz.

miCoach interpretuje dane ze Sprawdzianu do określenia stref treningowych. Pozwala to na dopasowanie stref w taki sposób, że intensywność treningu pasuje do Twoich potrzeb i możliwości.

Sprawdzian to nie jest wyścig. To nie jest nawet prawdziwy trening. Sprawdzian miCoach to 12 minutowy test, w trakcie którego jesteś poprzez słuchawki na bieżąco instruowany o tym co masz robić. Zaczynasz od marszu i stopniowo zwiększasz intensywność do wyższych poziomów aby zakończyć dwuminutowym schłodzeniem w marszu.

Wysiłek stopniowany jest na skali od 1 do 10, gdzie 3 oznacza marsz a 9 Twoją maksymalną prędkość.

miCoach nigdy nie będzie nakazywał Ci zrobić wysiłku o intensywności 10 co jest uznawane za absolutne maksimum wysiłku. Stosowanie tak dużego wysiłku znacznie zwiększa ryzyko kontuzji i przetrenowania.

test assesment1

Sprawdzian można robić na powietrzu lub w siłowni na sprzęcie cardio. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zastosować taki sam typ ćwiczenia jaki zamierzasz wykonywać w regularnych treningach (czyli nie należy wykonywać Sprawdzianu na stacjonarnym rowerze jeśli mamy plan trenować bieganie).

Jeśli regularnie biegasz na bieżni w siłowni ustaw nachylenie bieżni na 1%. Natomiast jeśli masz zamiar używać miCoach głównie na zewnątrz, zrób Sprawdzian w terenie.

Sprawdzian pomaga miCoach zrozumieć, jak twoje ciało reaguje na różne poziomy wysiłku.

miCoach będzie mierzyć tętno i prędkość biegu podczas całego Sprawdzianu. Po zebraniu tych informacji miCoach ustawi Twoje indywidualne strefy treningowe. Ćwiczenia w tych strefach pozwolą zmaksymalizować korzyści treningu.

Możesz powtarzać Sprawdzian miCoach w dowolnym momencie aby uaktualnić swoje strefy treningowe. To jest szczególnie ważne w sytuacji, kiedy Twoja forma idzie do góry. MiCoach rekomenduje wykonanie nowego sprawdzianu przed rozpoczęciem każdego nowego planu.

Posiadasz miCoach Pacer? Jesteś gotowy do wykonania Sprawdzianu ? Zaloguj się na  miCoach.com, wejdź w  Kalendarz lub Plan. Sprawdzian znajduje się w linku Custom Workouts – przeciągnij go do swojego Harmonogramu i załaduj do miCoach. Powodzenia!