NZ9 2966
16 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Biegi Uliczne

Ruszyły zapisy na 9. Cracovia Półmaraton Królewski


14 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 8 października 2023 roku. W biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie mogło wziąć udział 8000 osób.

Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maraton i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 8 października. Start o godz. 10:00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, szatnie i depozyt.

Zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy internetowe do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 26 września 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 6-7 października 2023 roku.

1024x680 cpk

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Zapisy drużynowe. Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

Warunki uczestnictwa. Ustalony został limit startujących – 8000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu. W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 8 października 2023 roku ukończą 18 lat.

Opłata startowa

130 złotych – do 31.07.2023 r.
150 złotych – 01.08.2023 r. – 31.08.2023 r. 
170 złotych – 01.09.2023 r. – 26.09.2023 r.
200 złotych – 06-07.10.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) do dnia 26 września 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą, według ww. stawki. Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej. System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 25 września 2023 roku. Szczegóły w regulaminie. Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Koszulka 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Pakiety startowe nie zawierają koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas Imprezy przez Sponsora Technicznego 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego na dedykowanym stanowisku. Cena koszulki wyniesie 60 zł.

Koszulka CPK 1200x900 1

Podczas 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się:

  • 7. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.
  • XVIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.
  • III Półmaraton Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Możliwość komentowania została wyłączona.