bjn
16 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia – biegniemy w szczytnym celu!

26 sierpnia odbędzie się II edycja Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia – biegu, który łączy wysoki poziom sportowy z celami charytatywnymi. W tym roku biegacze będą próbować swoich sił na pięciu dystansach: 6, 16, 25, 42 i 71 km. Trasy poprowadzone zostały w taki sposób, aby zaprezentować najbardziej atrakcyjne wizualnie zakątki Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich (dystans ultra). Jednocześnie przy ich układaniu szukaliśmy różnych, ciekawych utrudnień, bo jako pasjonaci tego sportu wiemy, że w góry przyjeżdżacie właśnie po to, żeby dać sobie w kość.

Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia

Kiedy: 26 sierpnia 2023 roku
Gdzie: Kletno w Masywie Śnieżnika (biuro zawodów w miejscowości Stara Morawa)
Dystanse: 6, 16, 25, 42 i 71km
Strona internetowa
Zapisy
Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia w Kalendarzu Biegowym

Przed pierwszą edycją długo zastanawialiśmy się, co postawić sobie za cel główny i kogo uczynić beneficjentem naszych działań. Dla nas sport był zawsze czymś więcej, niż tylko tabelkami z rozpisanymi treningami i kolejnymi targetami do osiągnięcia. Na własnej skórze przekonywaliśmy się o jego terapeutycznych właściwościach, kiedy zaangażowanie w aktywność fizyczną okazywało się być autentycznym remedium na różne, życiowe problemy.

Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na implementację zamiłowania do ruchu wśród młodych ludzi, często z dysfunkcyjnych środowisk rodzinnych. Narzędzia, którymi chcemy je realizować, to obozy sportowe i treningi biegowe. Pierwszy obóz tego typu odbył się w sierpniu 2022 roku w ośrodku MOSiR w Sieradzu, drugi odbędzie się w terminie 19 – 27.08. w przepięknej gminie Stronie Śląskie, która jest również teatrem naszych biegowych zawodów. Poza samymi treningami zaplanowaliśmy również rekreacyjne wycieczki po okolicy, a także bloki warsztatowe utrzymane w duchu profilaktyki uzależnień. Jedne z nich poprowadzi sam Jurek Górski, człowiek, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednocześnie od marca tego roku młodzież z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania uczestniczyła w regularnych treningach biegowych i lekkoatletycznych prowadzonych przez doświadczonego trenera i pedagoga. Po wakacyjnej przerwie ruszamy z kolejną odsłoną tych zajęć, które przez cały okres ich trwania cieszyły się dużą frekwencją i niesłabnącym entuzjazmem ich uczestników.

W jaki sposób finansujemy te projekty? W momencie kiedy decydujecie się na przelew za opłatę startową, tak naprawdę zasilacie budżet, dzięki któremu możemy je realizować. A w tym już nasza głowa, by zatroszczyć się o środki na organizację samych zawodów.

To co, pobiegniecie z nami w szczytnym celu?

1

Możliwość komentowania została wyłączona.