2 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszają przygotowania do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie


6 października (sobota) startuje program przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pod okiem doświadczonych trenerów 2 razy w tygodniu będzie można przygotowywać się do startu w kwietniowym maratonie. 

lodzmaraton.jpg

Drużyna Dbam o Zdrowie to nieformalna grupa treningowa, której celem jest zrealizowanie programu przygotowawczego do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy – początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.
Grupę początkującą poprowadzi Tomasz Osmulski, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego, brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1500 metrów. 
Grupę średniozaawansowaną poprowadzi Joanna Gront-Chmiel, reprezentantka Polski w biegach długodystansowych, mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężczyni wielu maratonów na całym świecie. 
Trenerem grupy zaawansowanej będzie Jacek Chmiel, trener lekkoatletyki II klasy, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski w biegach średnich i długich.
Zorganizowane zajęcia Drużyny Dbam o Zdrowie będą się odbywały w każdą środę i niedzielę. Zbiórka przy wejściu do Atlas Areny vis-a-vis stadionu ŁKS-u – w środy o godz. 18:30 i w niedziele o godz. 9:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Aby ułatwić wszystkim chętnym przygotowania do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, od 1 października na oficjalnej stronie internetowej utworzony został dział „Trening”. Będą w nim m.in. publikowane programy treningowe dla trzech poziomów zaawansowania. Od 8 października będzie je można nieodpłatnie pobierać ze strony www.lodzmaraton.pl. Autorami planów są trenerzy Drużyny Dbam o Zdrowie.
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku
Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest spółka DOZ S.A. zarządzająca największą w Polsce siecią Aptek Dbam o Zdrowie oraz portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl. Za organizację zawodów odpowiada Stowarzyszenie Maraton Dbam o Zdrowie oraz wykonawca – agencja marketingu sportowego Sport Evolution.
Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.