6 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza Runmagedon Games – wreszcie coś dla miłośników sprintu


Runmageddon, cykl ekstremalnych biegów uruchamia zawody w formule Runmageddon Games. Zawodnicy będą pokonywać równolegle po torach 200 metrowy odcinek, na którym znajdzie się 10 przeszkód. Do trzech najszybszych uczestników w kategorii kobiet oraz mężczyzn trafią nagrody finansowe. Zdobycie pierwszego miejsca premiowane będzie nagrodą 500 złotych, drugiego miejsca 300 złotych, a za trzecie można zarobić 200 złotych.

Zawody w nowej formule po raz pierwszy odbędą się przy okazji Runmageddonu Rekrut w dniach 18-19 lipca na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Formuła Runmageddon Games powstała w odpowiedzi na prośbę fanów biegów ekstremalnych chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód. Wśród 10 przeszkód, które pojawią się na 200 metrowej trasie tego biegu znajdą się m.in. wysokie ściany, opony do przerzucania, oraz liny. Nowa formuła zawodów to ukłon Runmageddonu w stronę środowiska trenującego crossfit, ponieważ łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego jak i  i treningu siłowego.

Zawodnicy startować będą równolegle, po przygotowanych torach. Pierwsza tura wystartuje w sobotę o godzinie 9:15, kolejne co pięć minut, aż do 11:15. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w niedzielnym finale, który wyłoni zwycięzców. Zdobycie pierwszego miejsca premiowane jest nagrodą 500 złotych, drugiego miejsca 300 złotych, a za trzecie można zarobić 200 złotych.

„200 metrów to nie jest wymagający dystans, ale jeśli dołożymy do tego nasze przeszkody, presję czasu oraz biegnącego tuż obok rywala otrzymujemy przepis na emocjonujące zawody, w których znaczenie ma każda sekunda! W Runmageddon Games damy szansę na wyżycie się w rywalizacji tym, którym bardziej „towarzyska” atmosfera Runmageddonu nie pozwala w pełni pokazać potencjału. Będziemy sprawdzać siłę, szybkość, zwinność i zmysł równowagi zawodników, a najlepszych nagrodzimy. Będzie to także świetne widowisko dla kibiców, którzy będą mogli obejrzeć zmagania na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. W zawodach w nowej formule mogą wziąć udział również Ci, którzy planują start w Rekrucie. To świetny pomysł na rozgrzewkę!” – mówi Jarek Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Chętni będą musieli jednak zmierzyć się samodzielnie z przeszkodami ustawionymi na torze, ponieważ – w przeciwieństwie do pozostałych formuł Runmageddonu – podczas ich pokonywania nie będzie możliwości korzystania z pomocy innych zawodników. Koszt udziału w Runmageddon Games to 60 złotych, a zapisać można się na stronie www.runmageddon.pl

Żałujemy, że Runmageddon Games odbędzie się akurat w tym samym czasie co Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, bo mogłoby się okazać, że kilku polskich sprinterów chciałoby się tutaj sprawdzić.

Możliwość komentowania została wyłączona.