NB 1080v12
 
16 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

runKing – rozruszać Ostrów!


RunKing to z jednej strony sklep biegacza i nordic walkingowca (sklep-runking.pl), a z drugiej strony pasja do biegania i aktywności fizycznej.

Za marką runKing stoją Dawid Dybol i Tomek Szewczyk – osoby, które zarażone bakcylem biegania (ukończone maratony i półmaratony) postanowiły zarażać pasją biegania innych – głównie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

RunKing1

Sklep runKing (stacjonarny i internetowy) powstał w styczniu 2011 roku i od samego początku postanowiliśmy, że należy „rozbiegać” Ostrów, w którym do niedawna ludzie wstydzili się biegać ulicami miasta… Taka ambitna praca u podstaw – mówi Dawid Dybol. Dlatego runKing w strategię swojego działania wpisał wspieranie, organizowanie oraz popularyzowanie imprez biegowych (i nie tylko) dla mieszkańców. Tym bardziej, że Ostrów posiada ku temu znakomite warunki w postaci Piasków Szczygliczka, czyli terenów leśnych usytuowanych nad akwenem wodnym.

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wesprzeć 5 Maraton Ostrowski, w którym również wystartowaliśmy. Udało nam się pozyskać sponsorów dla organizacji imprezy, dzięki którym mogliśmy wyposażyć biegaczy w zestawy startowe – standard na dużych imprezach biegowych – z entuzjazmem mówi Tomek Szewczyk.

RunKing postawił sobie za punkt honoru wiarygodność. Dlatego właściciele sami testują sprzedawane produkty, biorą udział w imprezach biegowych, a wszystko po to aby móc
optymalnie doradzać swoim klientom.

RunKing2

Dobieramy buty pod budowę stopy. Na wyposażeniu sklepu mamy footDisc. Doradzając uwzględniamy preferencje biegowe naszych klientów. Nie skupiliśmy się tylko na sklepie internetowym, właśnie po to aby mieć kontakt z biegaczami. Chcemy budować wyjątkową aurę wokół biegania, stąd pomysł, żeby na naszym fan page’u pokazywać „fajność” jaka tkwi w bieganiu. Co to znaczy?… proszę znaleźć nas na Facebooku – zachęca Dawid.

A co w planach runKinga? W najbliższym czasie poszerzony zostanie asortyment sklepu o produkty marki Puma oraz Innov8. Trwają też przygotowania do realizacji darmowego kursu nordic walking, który odbędzie się 27.08 o godz. 16:00 w ostrowskim Parku 3 Maja… nieopodal sklepu runKing.

RunKing4Sklep RunKing
stacjonarny i internetowy
www.sklep-runking.pl

ul. Kościuszki 26
63-400 Ostrów Wielkopolski
Wt-Pt 12-18, Sob 10-14

Tel. 501 035 206, 692 468 991
runking(at)sklep-runking.pl

Redakcja Bieganie.pl