NB 1080v12
 
17 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

TANITA Small Scale – waga „kieszonkowa” dla biegacza


Wychodzimy naprzeciw dyskusji jaka na nowo rozgorzała wokół naszego artykułu sprzed dwóch lat o wpływie wagi, masy ciała na wyniki. Prezentujemy małą, przenośną wagę, którą możecie zabrać ze sobą wszędzie.

***

Jest bezdyskusyjne, że jeśli traktujesz bieganie poważnie, to kontrola masy ciała powinna być dla ciebie także bardzo ważna. Dlaczego? wyjaśnia to tekst: Ile powinien ważyć biegacz aby dobrze biegać?

waga.jpg

W jaki sposób ją kontrolować ? Najprostszym sposobem jaki do tej pory wymyślono jest systematyczne ważenie się na tak zwanych wagach łazienkowych. Problem pojawiał się, gdy musieliśmy wyjechać, bo jak zabrać ze sobą wagę, która zajmowałaby sporo miejsca w naszym bagażu. Firma Tanita zrobiła krok w stronę osób podróżujących, sportowców, którzy przebywają często na zgrupowaniach i wypuściła na rynek model Small Scale, który pozwala zapomnieć o tym problemie.

stopamodela45

Rozmiar stopy modela 45 🙂

Waga Small Scale to malutka, można powiedzieć kieszonkowa waga, która jest wielkości 10 calowego netbooka albo jak kto woli rozmiaru kartki A5, a jej grubość nie przekracza 2,5 centymetra. Taki rozmiar i ciężar 512 gram, rozwiązują problemy z przechowywaniem, a także z przewożeniem, waga mieści się w damskiej torebce.

 waga thin

Mimo że , jest mała to maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kg. Jej zakres błędu to 100 gram od 8 – 100 kg i 200 gram od 100 – 150 kg. Waga jest tak mała, że podczas ważenia nie jesteśmy w stanie zmieścić się na jej tarczy. Ale nie ma co się martwić, waga jest tak skonstruowana, że osoba nawet o dużych rozmiarach stopy może się dokładnie zważyć. W trakcie ważenia nie ma możliwości odczytania wyniku, ale to też nie jest przeszkodą, wystarczy poczekać, aż waga wyda sygnał. Wtedy schodzimy z wagi a wynik będzie wyświetlany przez około 15 sekund. Wagę testowaliśmy na dużej grupie biegaczy w trakcie naszego ostatniego obozu biegowego, była naprawdę często używanym narzędziem. Skarg na działanie nie odnotowaliśmy. Waga nie mierzy nic oprócz masy ciała, żadnych innych parametrów typu poziom tkanki tłuszczowej itd.

waga1.jpg

Obsługa wagi jest bardzo prosta wystarczy włączyć wagę poprzez włącznik na odwrocie. Przestawić przycisk funkcyjny na kilogramy (kg) jest także możliwość ważenia w funtach (lb). Postawić na równym podłożu i delikatnie nadepnąć aby się uruchomiła (minimalny nacisk to 8 kg). Następnie stajemy nieruchomo, najlepiej stanąć piętami na wadzę a palce będą wychodziły poza nią (o ile mamy duże stopy ), w ten sposób waga rightułatwimy sobie utrzymanie równowagi. Czekamy na sygnał, schodzimy i odczytujemy wynik. Dodatkowymi atutami są duży wyświetlacz, obudowa z hartowanego szkła, miękkie etui do którego można spakować wagę oraz pięć wersji kolorystycznych. W ten bardzo prosty sposób możemy kontrolować wagę gdziekolwiek jesteśmy.

 

Informacje techniczne:
Rozmiar: długość 135mm x szerokość 190mm x wysokość 24mm
Waga: 512 gram
Zasilanie: 1 x DC3V CR2032 (w zestawie)
Zakres pomiaru: 8 – 150 kg
Typ: elektroniczna
Dodatek: miękkie etui
Cena: 99 zł

Dziękujemy firmie Sport Konsulting dystrybutorowi marki Tanita za udostępnienie wagi do testów.

FORUM DYSKUSYJNE

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl