NB 1080v12
 
30 września 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Run Warsaw – Informacje


Run Warsaw juz w najbliższą niedzielę – 7 października.


ZAPISY ZAKOŃCZONO. Jest jeszcze czynny punkt informacyjny w Centrum Handlowym Arkadia ale ze względu na wyczerpanie się zestawów startowych zapisy zakończono.

Informacje dla startujących.

Zapisało sie ponad 18 tys osób. Z związku z tym, organizatorzy podjęli decyzje o wypuszczaniu zawodników w trzech grupach po około 6 tys osób. Będą trzy wystrzały startowe. Oczywiście w oficjalnym komunikacie i wynikach liczyć się będzie czas zmierzony CHIPEM więc bardzo ważne jest dobre jego przymocowanie do buta.

Kolejna grupa 6 tys zawodników będzie puszczana w momencie kiedy poprzednia grupa będzie mijała linie startu.

Oficjalni sędziowie maja za zadanie ustalić pierwszą setkę. Dlatego informacja dla wszystkich tych którzy chcą się ścigać i mieć szanse na "podium" (oficjalnego podium chyba nie będzie)- musicie znaleźć się w pierwszej 6-cio tysięcznej grupie.

W tym roku nie są przewidziane żadne oficjalne eliminacje do sztafety ekiden, nie ma ekstra nagród za czołowe miejsca. Ci którzy się ścigają robią to dla siebie i dla zabawy.

W okolicach 4 km na czyli skrzyżowaniu pięknej i Al. Ujazdowskich przy Ambasadzie Amerykańskiej można wybrać – czy biegniemy tylko 5 km i biegniemy prosto Myśliwiecką w dół czy skręcamy w prawo Aleje i biegniemy jeszcze 6 km.

Jest jedna linia mety dla obydwu dystansów zarówno dla 5-ciu i 10-ciu km – ale jest przedzielona na pół. Lewa nitka będzie dla tych zbiegających Myśłiwiecka z góry będzie dla 5ciu km a prawa dla biegnących od budynku Programu 3 Polskiego Radia dla 10 km.

Program imprezy

08:00 – otwarcie Biura Imprezy

11:00 – rozgrzewka przed startem na placu przed Torwarem

11:30 – przejście na linię startu biegu

12.00 – start biegu z ulicy Solec

13:00 – początek imprez towarzyszących, w tym

– muzyka live grana przez DJski skład – Koko Band

– „Przeżyjmy to jeszcze raz”, czyli wspomnienia z trasy biegu i rozmowy z Gośćmi

– koncert Tede

– namiot z ekspozycją Nike+ oraz Nike Vintage

– sklep z możliwością zakupu kolekcji biegowej

15:00 – zakończenie imprezy

Prowadzenie Beata Sadowska, Maciej Kurzajewski, Sebastian Stankiewicz

Spodziewani Goście Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy

Wiesław Wilczyński – Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy

Elżbieta Jakubiak – Minister Sportu i Turystyki

Irena Szewińska – Prezes Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

oraz

Kuba Wojewódzki, Tede, Kamila Skolimowska, Anna Rogowska, Bogusław Mamiński, Jacek Wszoła, Artur Partyka, Sebastian Chmara, Robert Korzeniowski, Krzysztof Kosedowski, Paweł Nastula, Marcin Daniec, Stan Borys, Zbigniew Buczkowski, przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, i wielu innych…

Vintage Run z okazji 35 urodzin firmy Nike, w ramach Run Warsaw, zostanie zorganizowany tzw. Vintage Run, którego członkowie pobiegną w butach z kolekcji Nike Vintage (modele wzorowane na oryginalnych butach biegowych Nike z lat 70.) i w kurtkach Windrunner (pierwsza kurtka dla biegaczy sponsorowanych przez Nike w latach 70.). Biegacze pobiegną za pomarańczowym volkswagenem „ogórkiem” – niemal identycznym jak ten, z którego Bill Bowerman i Phil Knight, założyciele firmy Nike, sprzedawali swoje produkty 35 lat temu. W składzie ekipy Vintage Run znalazły się osoby związane z telewizją, sztuką, fotografią, modą, muzyką i reklamą, m.in. Kuba Wojewódzki, Tede, Robby Cyron, Marek Straszewski, Ola Osadzińska, Jan Kriwol, Dagmara Radzikowska, Robert Serek, Mikołaj Komar, Agata Nowicka, Marcin Różyc, Błażej Żuławski, Katarzyna Meller, Wojtek Ponikowski, Kinga Grzelak, Marcin Nowak…


Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl