18 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rudisha przegrywa z 17-latkiem

David Rudisha, mistrz świata w biegu na 800 m, po raz ostatni przegrał na swoim koronnym dystansie podczas nieudanych Mistrzostw Świata w Berlinie. Od tego momentu wygrał 26 biegów po rząd pokazując absolutną dominację na świecie.

Wspaniała passa Kenijczyka musiała się kiedyś skończyć. Na mitingu Notturna di Milano w Mediolanie zaledwie 17-letni (co do jego wieku można mieć wątpliwości, ale takie są oficjalne dane)  Mohamed Amman okazał się być szybszy na finiszu wyprzedzając mistrza o 7 setnych sekundy. Trzecie miejsce z wynikiem 1:45.05 zajął Marcin Lewandowski.