5 sierpnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ranking Bieganie.pl


W ostatni weekend w Jaworznie odbył się bieg na dystansie 15 km. Na starcie zgromadził bardzo silny skład, będąc w pewnym sensie konkurencją wobec biegu Św. Dominika.

Był to przy okazji ostatni sprawdzian formy dla trójki naszych maratończyków, którzy wkrótce odlatują do Pekinu: Moniki Drybulskiej, Henryka Szosta i Arka Sowy. Monika wygrała wśród Pań a Henryk wśród Panów, Arek zajął drugie miejsce. Pogoda była dosyć deszczowa, warunki na pewno nie łatwe. Duże uznanie dla Henryka Szosta, który dystans 15 km poczynając od trzeciego kilometra biegł już samotnie.

Przy okazji informujemy wszystkich czytelników, że pierwsza dziesiątka Rankingu Bieganie.pl po raz pierwszy od jego uruchomienia zapełniła się w całości zawodnikami spośród których wszyscy mają juz co najmniej trzy starty w sezonie (Ranking uwzględnia trzy najlepsze starty).
Brakowało nam tylko wyników szosowców. Mogło się tak stać właśnie dzięki biegom w Jaworznie i Gdańsku.

Zawodnikami, którym brakowało trzeciego startu na atestowanej lub dobrze zmierzonej trasie a którzy dzięki nim znaleźli się w dziesiątce są: Adam Draczyński, Radek Dudycz, Maciej Miereczko i Darek Kruczkowski a wśród Pań: Karolina Jarzyńska, Monika Drybulska, Edyta Lewandowska, Wioletta Uryga, Agnieszka Gortel i Aleksandra Jakubczak.

Aktualny Ranking: TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.