New Balance 1080v12
 
3 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Puchar Maratonu Warszawskiego już za półmetkiem!


W najbliższą sobotę po raz kolejny zawodnicy pobiegną w Pucharze Maratonu Warszawskiego – tym razem na dystansie 20 km! To już czwarta, przedostatnia odsłona cyklu imprez biegowych przygotowujących do Maratonu Warszawskiego. Zawody są płynnym, konsekwentnym treningiem przygotowującym do udziału we wrześniowym biegu na królewskim dystansie. Fundacja „Maraton Warszawski” gorąco zachęca wszystkich do uczestnictwa w zawodach.

Miejsce: Warszawa
Czas: kwiecień – wrzesień 2012
Forma: biegi na 5, 10, 15, 20, 25 km
Cel: przygotowanie do startu w 34. Maratonie Warszawskim!
Najbliższy bieg: 20 km; 4 sierpnia; Międzylesie, przy ul. Przedwiośnie za Centrum Zdrowia Dziecka

KALENDARZ PUCHARU
MARATONU

4
sierpnia

Międzylesie

1
września

Las
im. Jana III Sobieskiego w Wawrze

Dla przypomnienia: Puchar Maratonu Warszawskiego to cykl pięciu imprez biegowych odbywających się co cztery tygodnie, w których dystans za każdym razem wzrasta o pięć kilometrów. Najpierw zawodnicy zmierzyli się na trasie 5 km na Kępie Potockiej 21 kwietnia, a potem był bieg na 10 km w Lesie im. Jana III Sobieskiego w Wawrze 19 maja oraz zawody na dystansie 15 km w Międzylesiu 23 czerwca. Z kolei w najbliższą sobotę, 4 sierpnia zawodnicy staną przed wyzwaniem, jakim będzie pokonanie 20 km ponownie na terenie Międzylesia. To już przedostatni wspólny trening przed 34. Maratonem Warszawskim.

mapa1 1

Zapisy do biegu przyjmowane będą bezpośrednio  przed imprezą w godzinach 8:30 – 10:00, w biurze zawodów zlokalizowanym w pobliżu startu przy ul. Przedwiośnie za Centrum Zdrowia Dziecka. Opłata startowa za udział w najbliższym biegu wynosi 10 zł. Dodatkowo każdy zawodnik podczas swojego pierwszego biegu wnosi jednorazową opłatę w wysokości 10 zł za chip do pomiaru czasu, który będzie mu służył również w ostatnim biegu pucharowym. Podczas zawodów prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach wiekowych, a za odpowiednie miejsca przyznawane będą punkty.

Po zakończeniu każdego biegu odbywać się będzie tradycyjne losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: http://www.maratonwarszawski.com.pl/node/28900.

Do biegu… gotowi… start! Do zobaczenia 4 sierpnia w Międzylesiu!