24 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pozostało 10 dni do biegu Wing for Life World Run


Już za 10 dni, dziesiątki tysięcy biegaczy z całego świata w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach wezmą udział w pierwszym biegu Wings for Life World Run. Reprezentanci 136 narodowości wystartują w tym samym czasie w 32 krajach na 6 kontynentach. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości problemu uszkodzonego rdzenia kręgowego i zebranie pieniędzy na badania. Trasy w Austrii i na Tajwanie są już teraz w pełni obsadzone, do 27 kwietnia jest czas na rejestrację w pozostałych 30 lokalizacjach. Najlepszy mężczyzna i kobieta oraz jeden losowo wybrany uczestnik globalnego biegu, wygrają podróż dookoła świata!

Wings for Life World Run 2

Niezwykła cechą charakteryzującą to sportowe wydarzenie jest „ruchoma linia mety”, która będzie ścigała uczestników. Nie będzie to tradycyjny wyścig biegaczy w kierunku mety. Bieg rozpocznie się dokładnie o 10.00 czasu UTC i zakończy wtedy, kiedy ostatni biegacz i biegaczka zostaną minięci przez jeden z samochodów pościgowych.
Globalni zwycięzcy wygrają niezapomnianą, wypełnioną atrakcjami podróż dookoła świata, z przystankami w Salzburgu, Stambule, Kapsztadzie, Hongkongu, Bangkoku, Sydney, Fidżi, Los Angeles i Rio de Janeiro. W każdej z tych lokalizacji będą mogli poczuć się jak gwiazdy, a jako dodatkowe atrakcje zaplanowano loty akrobacyjne oraz spotkania ze sportowymi i biznesowymi legendami.
Jeden losowo wybrany biegacz również dołączy do dwójki globalnych zwycięzców i weźmie udział w tej samej podróży dookoła świata – daje to szansę wszystkim uczestnikom startującym w wyścigu, nie tylko do zrobienia czegoś w szczytnej sprawie, ale i do wygrania niezwykłej nagrody.

Wings for Life World Run 3

Wśród faworytów są Takahiro Sunada, japoński ultramaratończyk, który wyznaczył światowy rekord na 100 kilometrów (6:13:33), jak i trzykrotny zwycięzca ultramaratonu, światowy mistrz Giorgio Calcaterra z Włoch. Sunada weźmie udział w biegu w Austrii, a Calcaterra we Włoszech. 
Setki najlepszych sportowców z różnych dyscyplin i krajów, zgłosiło się już żeby wspierać inicjatywę lub brać udział w wyścigu. Trzykrotny światowy mistrz Formuły 1, Sebastian Vettel z Niemiec jest jednym z ambasadorów Wings For Life World Run i wspiera ten bieg podobnie jak były właściciel drużyny Formuły 1, Eddie Jordan (Irlandia) oraz mistrzyni narciarstwa alpejskiego Lindsey Vonn (USA). Wśród światowych sportowców, którzy wezmą udział w wyścigu, są byli kierowcy wyścigowi Formuły 1 Mark Webber (Australia) i David Coulthard (Wielka Brytania), mistrz olimpijski w narciarstwie alpejskim Aksel Lund Svidal (Norwegia), skoczek o tyczce i złoty medalista olimpijski, Steve Hooker (Australia), legenda rugby Dan Carter (Nowa Zelandia), bohater windsurfingu Robbie Naish (USA), światowy mistrz, Red Bull Air Race, pilot Hannes Arch (Austria) oraz aktorka Wang Li Ya, która weźmie udział w biegu na Tajwanie.
Wings for Life World Run będzie transmitowany w Internecie na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com oraz w telewizjach na całym świecie. 
Tylko 10 dni pozostało do wydarzenia, a w niektórych biegach limit miejsc został już wyczerpany. Zapisy do biegu trwają do 27 kwietnia i prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com/pl/zapisz-sie
Wydarzenie ma pomóc w zebraniu środków potrzebnych na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym oraz budować społeczną świadomość problemu. Uczestnicy wystartują pod wspólnym hasłem „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Miliony ludzi na całym świecie żyją z tym problemem. Każdego roku około 250 tysięcy osób ulega wypadkom, w których doznają urazu rdzenia kręgowego, a postęp w badaniach nad jego leczeniem w dużej mierze wspierany jest z inicjatyw prywatnych. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze.

Możliwość komentowania została wyłączona.