6 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Poznaj tegoroczną trasę ORLEN Warsaw Marathon


Ograniczone do minimum podbiegi, mniej zakrętów, a także przyspieszenie drugiej połowy dystansu to zapowiedź tego, co czeka maratończyków 26 kwietnia w Warszawie. Oto nowa, szybsza i jeszcze bardziej płaska trasa biegu na 42,195 km.
 

Podczas ubiegłorocznej edycji Narodowego Święta Biegania padł maratoński rekord na polskiej ziemi. Tadese Tola (Etiopia) dotarł na metę w czasie 2:06:55. Ambitne cele sportowe nie uległy zmianie, dlatego 26 kwietnia 2015 r. maratończycy pobiegną jeszcze szybszą trasą. Przetnie ona Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę. Po rocznej przerwie królewski dystans powróci także na ulice Starego Miasta.

To nie tylko mapa trasy, ale także bardzo dobrze przygotowana mapa punktów odżywiania oraz tego czego na tych punktach możemy się spodziewać:

oznaczenia

 

– W czasie prac nad tegoroczną trasą przeanalizowaliśmy wnikliwie doświadczenia z dwóch poprzednich edycji. Ulepszenia zostały wprowadzone aż na 30 proc. dystansu – ówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon –Zlikwidowaliśmy większość podbiegów, takich jak np. nielubiany przez zawodników odcinek na ul. Idzikowskiego. To szansa uzyskania rekordowych czasów nie tylko przez czołowych zawodników Elity, ale także okazja do poprawienia wielu rekordów życiowych amatorów – podsumowuje Leszek Kurnicki.
 
Po osiągnięciu połowy dystansu trasa dla maratończyków będzie prowadzić już „z górki“. Na 22. kilometrze rozpoczyna się 1,5-kilometrowy zbieg, a różnica poziomów wyniesie 21 metrów. To będzie dobre miejsce na odpoczynek oraz nabranie odpowiedniego tempa biegu na nadchodzący, 20-kilometrowy płaski dystans wiodący do mety. Warto zaznaczyć, że trasa zostanie przystosowana także do startu maratończyków na wózkach hand-bike.
 
Centrum ORLEN Warsaw Marathon, czyli Miasteczko Biegaczy oraz najważniejsze miejsce w dniu wydarzenia – brama mety, niezmiennie pozostają na błoniach Stadionu Narodowego. Brama startu znajdzie się na Wybrzeżu Szczecińskim, a maratończycy rozpoczną zmagania z jego wschodniej jezdni.
 
Oprócz maratonu, tego samego dnia podczas ORLEN Warsaw Marathon zawodnicy wezmą udział także w biegu na 10 km. W przeddzień głównych dystansów, 25 kwietnia, odbędzie się Charytatywny Marszobieg 4,6 km. Trasy pozostałych biegów zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.
 
Aby zarejestrować się do na wybrany dystans, trzeba wypełnić formularz na stronie www.orlenmarathon.pl oraz wnieść opłatę startową.
 
MARATON
 
OPŁATY PODSTAWOWE
  • 89,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
  • 150,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATY PROMOCYJNE
  • 76,00 zł dla biegaczy, którzy debiutują na dystansie 42,195 km w ramach ORLEN Warsaw Marathon i ukończyli podczas wcześniejszych edycji przynajmniej jeden bieg na dystansie 10 km*
  • 71,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli przynajmniej jeden bieg na dystansie maratonu w ramach ORLEN Warsaw Marathon*
  • 62,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli dwa biegi na dystansie maratonu w ramach ORLEN Warsaw Marathon*
* Stawka opłaty startowej obowiązuje do 28.02.2015 r. 
 
BIEG NA 10 KM
 
OPŁATY PODSTAWOWE
  • 59,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
  • 100,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATA PROMOCYJNA
  • 50,00 zł dla uczestników warszawskiego XXVI Biegu Niepodległości
zapowiedz_orlen_01.pngzapowiedz_orlen_02.pngzapowiedz_orlen_03.pngzapowiedz_orlen_04.png