9 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Powróćmy na stadiony – już 19 marca. Szukamy trenerów.


 

Coś takiego jest w bieganiu, że chcemy zarażać nim innych. Wierzymy, że ten typ zmęczenia jest bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Bieganie sprawia nam taką przyjemność, że uważamy, że ludzie dzielą się na tych, którzy biegają i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać. Misją naszej Fundacji jest dotarcie do nich i przekonanie ich do tego, że biegać „trzeba”. Rezerwy są nadal duże, bo pomimo znacznego wzrostu zainteresowania bieganiem w ostatnich latach nadal daleko nam do poziomu krajów na przykład Europy Zachodniej. Dlatego uruchamiamy tę akcję.

Wydaje się, że jej naturalnym patronem musi być nie kto inny, tylko wielki popularyzator biegania, niezapomniany Tomasz Hopfer. To on sprawił, że w latach ’70tych XX wieku Polacy uwierzyli w bieganie a debiutancki Maraton Warszawki ukończyło aż 1861 osób, co  nawet w 2011 roku należałoby uznać za wynik fantastyczny (jak na debiut).

Jak sprawić, aby dziś program popularyzowania biegania był stale motywujący dla nowych adeptów ale i atrakcyjny dla biegaczy doświadczonych ? Wydaje się nam, że mamy na to patent, przetestowany w kilku miastach jesienią 2010 roku. Aby zadziałał muszą spełnione być dwa podstawowe warunki:

– Miejsce akcji – stadiony lekkoatletyczne w całej Polsce to wg nas idealna lokalizacja do prowadzenia tego typu przedsięwzięcia. Ze względu na specyfikę miejsca, jakim jest stadion, istnieje tam możliwość prowadzenia zajęć równocześnie dla osób na bardzo różnym poziomie sportowym.

– Ludzie – doświadczeni trenerzy, byli zawodnicy lub pasjonaci biegania – to dzięki nim i ich wiedzy a także (a może przede wszystkim) osobowości będziemy w stanie sprawić, że na stadion znowu będzie chciało się przychodzić.

Mamy ambicję stworzenia nowych sportowych, biegowych centrów kraju, które odżywać będą na razie wprawdzie tylko raz w tygodniu ale od czegoś trzeba zacząć. Do wszystkich ludzi odbierających na tych samych falach co my i Tomasz Hopfer (mamy nadzieję, że nie obraziłby się za ponowne wciągnięcie go do podobnej co w latach ’70 tych akcji) kierujemy poniższy apel.

 

WITAJ !!!

Jesteś trenerem, pasjonatem biegania lub instruktorem lekkiej atletyki ? Czy może nauczycielem WF? Może biegasz i „zarażasz” bieganiem od zawsze?? Czekamy na Ciebie!

Jeśli w twojej najbliższej okolicy jest stadion lekkoatletyczny, na którym można raz w tygodniu w każdy sobotni poranek poprowadzić zajęcia dla wszystkich chętnych skontaktuj się z nami!

Nasza akcja nawiązuje do zapoczątkowanego przez Tomasza Hopfera programu „Bieg po zdrowie” a bezpośrednio jest kontynuacją pilotażowego programu zainicjowanego w 2010r. wspólnie przez portal Bieganie.pl i dziennikarzy radiowej Trójki, Polskiego Radia. Regularnie co sobota organizujemy zajęcia dla wszystkich chętnych – chcących nauczyć się biegać jak i tych całkiem dobrze już biegających. W tym sezonie akcja może ruszyć w co najmniej 15-tu polskich miastach. Jeśli uważasz, że tam gdzie mieszkasz brakuje takiej akcji, chcesz ją współtworzyć – napisz do nas.

Unikalność miejsca jakim jest stadion sprawia, że prowadzone tu zajęcia jak nigdzie indziej dają możliwość wspólnego treningu osobom znajdującym się na bardzo różnym poziomie sportowego rozwoju i bez względu na poziom na jakim znajduje się uczestnik nie odczuwa on dyskomfortu. Wszyscy wykonują trening na poziomie na jaki ich w tym momencie stać dzięki czemu zajęcia są ciekawe dla wszystkich.

Początek akcji 19 marca! Dla wybranych osób szkolenie w Warszawie w dniu 16 maca.
Pisz na: fundacja@fundacjabieganie.pl

Zespół Fundacji Bieganie

Poniżej kilka zdjęć z naszych zajęć prowadzonych w roku 2010

Możliwość komentowania została wyłączona.