9 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaraton Warszawski – Biuro Zawodów w Centrum Olimpijskim


Tegoroczna edycja Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się przy wsparciu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W związku z tym, Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w pięknym budynku Centrum Olimpijskiego, gdzie na wszystkich biegaczy będzie czekać wiele atrakcji!

centrum_olimpijskie540_1.jpg

Biegacze będą mieli możliwość bezpłatnego zwiedzenia pod okiem przewodnika Muzeum Sportu i Turystyki oraz skorzystania z porad ekspertów medycyny sportowej z Carolina Medical Center. Podczas imprezy odbędą się także targi Sport&Fitness, gdzie miłośnicy biegania będą mieli okazję zapoznać się nowościami firm produkujących sprzęt sportowy. W programie wydarzeń zaplanowaliśmy także “biegowe” seanse filmowe, które odbędą się w nowoczesnej sali kinowej w budynku biura zawodów. Specjalnie dla zawodników 6. Półmaratonu Warszawskiego tradycyjne Pasta Party przygotują kucharze wyśmienitej restauracji Moonsfera. Co jeszcze? W sobotę, podczas godzin otwarcia biura zawodów odbędą się spotkania z faworytami półmaratonu oraz polskimi olimpijczykami, bohaterami olimpijskich zmagań. Każdy będzie miał szansę porozmawiać z wybitnymi postaciami polskiego sportu.

Nowością tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego będzie także lokalizacja imprezy poprzedzającej – sztafety 5×5. Zostanie ona rozegrana w jednym z ulubionych miejsc warszawskich biegaczy – parku Kępa Potocka, w sąsiedztwie biura zawodów. Udział w sztafecie 5×5 to nie tylko start w jednej z najważniejszych części święta sportowego otwarcia wiosny, jakim jest 6. Półmaraton Warszawski. To także – a może przede wszystkim – okazja do zintegrowania się z osobami, z którymi wspólnie chcemy stanąć na starcie. W tym roku na zwycięzców Sztafety 5×5 czeka wyjątkowa niespodzianka! Dekoracje biegu odbędą się na tle Ściany Chwały Polskiego Olimpizmu w Muzeum Sportu, na której eksponowane są medale zdobyte przez naszych reprezentantów podczas Igrzysk.

Bez zmian pozostanie natomiast trasa samego Półmaratonu, który tradycyjnie wystartuje spod Kolumny Zygmunta na warszawskiej Starówce. Tam również będzie znajdować się meta biegu. Przypominamy, że do końca lutego obowiązuje podstawowa opłata startowa 6. Półmaratonu Warszawskiego. Jednocześnie, miło nam poinformować, że 6. Półmaraton Warszawski został objęty honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Zapisz się do biegu!

Rejestracja zawodnika – 6. Półmaraton Warszawski

Rejestracja drużyny – Sztefeta 5×5