MS Budapest25082023 fotPawelSkraba 12
26 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polska sztafeta kobiet 4×100 metrów piąta na świecie! Noah Lyles z trzecim złotym medalem!

Za nami przedostatni dzień Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Ostatnią, sobotnią konkurencją był finał kobiet w konkurencji sztafetowej 4×100 metrów. Polska reprezentacja w składzie: Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda zajęła 5 miejsce w biegu finałowym. Nasze reprezentantki uzyskały czas 42.66 i zajęły najlepszą lokatę w historii Polski w ramach kobiecych startów w sztafecie 4×100!  Po złoto sięgnęły Amerykanki z czasem 41.03 i tym samym ustanowiły nowy rekord Mistrzostw Świata.

Wybrzeże Kości SłoniowejDNF

Przed paniami na bieżni rywalizowali panowie w ramach konkurencji sztafetowej 4x 100 metrów. O medale walczyli reprezentanci Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Jamajki, RPA, Stanów Zjednoczonych oraz Japonii. Najszybsi okazali się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych z czasem 37.38. Noah Lyles, który biegł na ostatniej zmianie, zdobył swój trzeci złoty medal podczas trwających mistrzostw, wcześniej złote krążki zdobył na dystansie 100 oraz 200 metrów. Srebrny medal powędrował do Włoch, natomiast brąz wywalczyli sobie Jamajczycy.